بیش از 5600 برنامه هفته دفاع مقدس در مازندران اجرا می‌شود

ملکی به تقارن چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس با اربعین حسینی اشاره کرد و ما مقتدریم را شعار هفته دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: 13 کمیته برای برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس تشکیل شد.

جنگ به آموخت که باید روی پای خود بایستیم

وی ادامه داد: اقتدار امروز ما در صحنه دریا نتیجه رشادت‌ها و افتخار آفرینی‌های رزمندگان ما در دفاع مقدس است. جنگ دانشگاه بود و به ما آموخت که باید روی پای خودمان بایستیم

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بمناسبت چهارمین سال انتشار هفته نامه آوای کمال

چهارمین سال فعالیت هفته نامه آوای کمال را به مدیر مسئول محترم وتمامی تلاشگران این نشریه تبریک گفته ضمن تشکر وقدر دانی از زحمات آنان سعادت وسلامتی این عزیزان را از خداوند منان مسألت می نمایم.

پیام مسئول دفتر نمایندگی خانه مطبوعات آمل بمناسبت چهارمین سال انتشار هفته نامه آوای کمال

این توفیق و بالندگی میسر نمی شد مگر با پشتوانه پشتکار پدر وپسر عزیزکمالی و بهره گیری ونیازسنجی درست از مخاطبان که جایگاه خود را در میان دیگر هفته نامه های همسو کاملا متمایز کردند.

توجه به شورایاری محلات در دستور کار قرار گیرد

وی با تاکید بر اینکه توجه ویژه به شورایاری محلات باید در دستور کار قرار گیرد تصریح کرد : برای بررسی و رفع مشکلات باید از شورایاران کمک گرفت زیرا آنها از دل مردم هستند و بهتر می توانند مشکلات و مطالبات مردم را به شورا منتقل کنند .

درخشش دانش آموزان آملی در جشنواره ملی خلاقیت

۲ دانش آموز و معلم مازندرانی در جشنواره ملی خلاقیت موفق به کسب ۳ نشان برنز شدند.

رئیس شورای شهر و شهردار آمل درگذشت محمد صالحی، پاکبان خدوم شهرداری را تسلیت گفتند،

حسن مجیدی کیا و علی داودی در پیام مشترک درگذشت پاکبان محمد صالحی همکار خدوم و زحمتکش سازمان پسماند شهرداری آمل را تسلیت گفتند

قرارگاه محله‌ای مهدوی در آمل تشکیل شد

در اجرای در طرح قرارگاه محله مهدوی اولویت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی توسط نخبگان، افراد بانفوذ محلات به محوریت امام جمعیت محلات بررسی، تصمیم گیری و درصورت نیاز به کمک دستگاه‌های اجرایی شهرستانی برای رفع مشکل عملیاتی می‌شود.

مهربان باشیم (۵۱)یک لقمه نون بی دردسر/دکتر سید محسن موسوی

یا اینکه در نانوایی دیگری، کودک حدودا ده ساله ای در نانوایی کار می کند که ای کاش فقط نان به مردم تحویل می داد. غیر از خمیر داخل تنور گذاشتن ، همه کارهای دیگر نانوایی را انجام می دهد. غیر از مشکل قانونی و نداشتن کارت بهداشت و عدم آموزش، رفتارهای کودکانه او در بازی با خمیر، حال آدم را بد می کند.

مهربان باشیم(۴۹) آلودگی صوتی /دکتر سید محسن موسوی

آلودگی صوتی امروزه یکی از مهمترین آلودگی هایی است که به طور مستقیم برجان و روان انسان ها تاثیر منفی دارد. البته تحقیقات دانشمندان و دقت منصفانه در اطراف خودمان، نشان میدهدکه تأثیر منفی آلودگی صوتی بر محیط زیست، به ویژه حیوانات، بسیار عمیق و گاه غیرقابل جبران است.

دیدار مدیران فرهنگی مازندران برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز با بیان اینکه کتابخانه های عمومی و ارشاد اهداف یکسانی را دنبال می کنند، بیان کرد: با اجرای برنامه های فرهنگی فاخر باید تمام قد از فرهنگ و هنر استان و کتاب و کتابخوانی حمایت کنیم.

«ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم»

در پیاله ی خاطرات و خطرات این کهن دیار ،یادهای تلخ و شیرین بسیار به چشم می آید،که هر کدامینش،آموزه های خاص خود را برای جستجوگر ،در این عرصه به ارمغان می آورد.

کربلا صحنه ی عزتمندی است / صحنه ی همت و غیرتمندی است/یادداشت؛علی اکبر مقیمی

باشد که از محرم به درستی درس بگیریم و به حقیقت حسینی باشیم و زینبی عمل کنیم

اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان آمل میزبان سوگواره بصیرت عاشورائی درماه محرم

/ اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان آمل به منظور بهره مندی هرچه بیشتر عزاداران حسینی درماه محرم، سوگواره بصیرت عاشورایی را همانند سالهای گذشته برگزار ومیزبانی خواهد کرد.

مجوز ۳۵ رسانه در مازندران لغو شد/ پیگیری مطالبات خبرنگاران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه رتبه دوم رسانه های دارای مجوز کشور را داریم، گفت: سال قبل ۳۵ رسانه در استان لغو مجوز شدند.

قطع درختان قطع شریان زندگی

آیا تاسف نمی‌خوری که این زمین‌های بیابانی و خشک و بی‌آب و علف زمانی پوشش گیاهی گسترده‌ای داشتند و سرسبز و خرم بودند؟ چه شده که از مزارع سرسبز و مراتع خوش آب و هوا دیگر خبری نیست. عوامل طبیعی یا انسانی کدامیک تیشه به ریشه درختان زده‌اند و موجبات تخریب جنگل‌ها و مراتع را به وجود آورده‌اند؟!

حمایت صنایع چوب و کاغذ مازندران از مطبوعات استان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران در راستای حمایت از مطبوعات استان دیدار کردند.

راه یابی ۷ مازندرانی به مرحله نهایی باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان

مازندرانی به مرحله نهایی پنجمین دورۀ جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان کشور راه یافتند.

تابستانه کتاب با افزایش ۵۰ درصدی سقف خرید در مازندران آغاز شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: طرح تابستانه کتاب در ۳۳ کتابفروشی سراسر مازندران با افزایش ۵۰ درصدی سقف خرید نسبت به دوره‌های گذشته آغاز شده و دوستداران کتاب می‌توانند تا پایان هفته کتاب‌های مد نظر خود را در این جشنواره تابستانی کتاب تهیه کنند.

12345678910...