۲۱ خرداد آغاز هفته جهادکشاورزی و ۲۷ خرداد سالروز صدور فرمان تاریخی امام خمینی مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی است.

بسم الله الرحمن الرحیم
کشاورزی از بخش‌های بنیادین نظام اقتصادی کشور است و از آنجا که در آبادانی، استقلال، خودکفایی ملی، اشتغال وسیع، تأمین معیشت و مبادلات تجاری نقش بسزایی دارد، از مهمترین پیشران‌های توسعه اقتصادی در کشور و به ویژه در استان مازندران بشمار می آید.

 ۲۱ خرداد ماه آغاز هفته جهاد کشاورزی و ۲۷ خرداد ماه مصادف با سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی، روز جهاد کشاورزی است.

کشاورزان سرمایه‌های بی‌نظیر و ولی‌نعمتان واقعی کشور هستند که جامعه برای داشتن نعمت زندگی و حیات به وجود نازنینشان مدیون و محتاج است و با یقین می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی کشور که بیشترین تاثیر را در بهبود روند زندگی مردم بر عهده دارد، بخش کشاورزی است.

مجموعه جهاد کشاورزی شهرستان آمل با داشتن نیروهای خدوم و شایسته تمام تلاش خود را بر خدمت‌رسانی به این قشر ارزشمند معطوف داشته و سعی دارد با حفظ بستر تولید، دانش‌افزایی و ارتقاء عملکرد و تولید، در راستای منویات مقام معظم رهبری وظیفه خود را در قبال مأموریت‌های محوله به نحو احسن اجرا و با سرلوحه قرار دادن شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» در تأمین امنیت غذایی نقشی موثر داشته باشد.

اینجانب هفته جهادکشاورزی را به مجموعه کارکنان جهادکشاورزی و همچنین همه تولیدکنندگان و تلاشگران این عرصه تبریک عرض می نمایم، امید که بتوانیم با تأسی از رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری (حفظه الله)، ضمن رفع موانع از مسیر تولید محصولات کشاورزی، و با پشتیبانی از فعالان زحمتکش این عرصه بیش از پیش فعالیت داشته و هر روز شاهد دست‌آوردهایی بزرگ و در خور باشیم.

مهرداد فولاد
معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل