کمال آنلاین به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی مازندران، ششمین جلسه کمیسیون تخصصی بازرگانی اتاق بازرگانی مازندران به ریاست سید اسماعیل یزدانپناه با حضور تعدادی از فعالان اقتصادی و مسوولان این حوزه در اتاق استان برگزار شد.

وی با بیان اینکه کشور ما به واسطه تحریم ها و مسائلی که با آن روبرو است، با مشکلات فراوانی مواجه است، افزود: جهت عبور از چالش ها و مشکلات، موانع و مشکلات شناسایی می شود و بر اساس آن مقام معظم رهبری شعار سال را تعیین می فرمایند که اجرای آن برای مسوولان وظیفه و سرمشق است.

وی با تأکید بر اینکه مدیران کشور باید جهت حفظ کشور و رسیدن به قله اقتصاد مقاومتی همانند دستیابی به پیشرفت ها و تکنولوژی های چشمگیر در بخش نظامی، مسائل و مشکلات فعالین بخش اقتصادی را نیز به دقت بررسی و رفع کنند، خاطرنشان کرد: از آنجایی که در سال جاری با جراحی اقتصادی، تحریم ها و جهش ناشی از مهار نسبی بیماری کرونا در کشور مواجه هستیم، انتظار می رود که مسوولان و مدیران با تعامل و تسامح بیشتر با فعالان اقتصادی نسبت به اجرای شعار سال و رونق تولید و اقتصاد اقدام کنند.

رئیس کمیسیون تخصصی بازرگانی اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به شعار سال که به عنوان نقشه راه کشور بیان شده است، گفت: اختراعات و طرح های بسیاری از محققین، مخترعین و شرکتهای دانش بنیان در صنعت ناشناخته است و گاهاً ابزار و منابع مالی جهت معرفی، بازاریابی و فروش آنها وجود ندارد که صاحبان این اختراعات می توانند در قالب نمایشگاه و جشنواره به نسبت به جذب سرمایه گذار، بازاریابی و فروش اقدام کنند.

این مسوول گفت: علاوه بر مشکلات ناشی از تحریم های ظالمانه و شرایط کرونایی در کشور، مشکل خود تحریمی و وضع قوانین و آئین نامه های متعدد در کشور، سبب افزایش مشکلات در حوزه های تولیدی و بازرگانی می شود که دستگاه های مربوطه باید نسبت به رفع آنها تلاش کنند.