اگر شالیکاران از پشتیبانی دولت برخوردار نشوند، تغییر کاربری و فروش زمین کشاورزی را شاهد خواهیم بود.

کمال آنلاین : سید محمود حسینی پور در جلسه شورای اداری استان مازندران با حضور وزیر کشور در ساری، افزود: مجموعه تصمیمات وزارت جهادکشاورزی در مقوله حمایت از تولید برنج مازندران به نفع کشاورزان نیست و دولت در این خصوص باید با جدیت تجدید نظر کند.

استاندار مازندران تصریح کرد: اگر مردم از پشتیبانی دولت در حمایت از تولید برنج برخوردار نشوند، تغییر کاربری و فروش زمین کشاورزی را شاهد خواهیم بود.

حسینی پور اظهار داشت: اگرچه شخص رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور وارد ساماندهی بازار برنج شدند ولی اصل تولید برنج استان، ارقام محلی هاشمی و طارم محلی است که باید در سبد حمایتی دولت قرار بگیرد.

تداوم رکود بازار برنج

وی با اظهار این که در حالی که شاهد انبوه برنج کشت اول و رکود بازار را شاهد هستیم، محصول کشت دوم برنج نیز در حال به بار نشستن است، گفت : کاهش قیمت و رکود بازار ارقام محلی در حالی است که تا یک ماه آینده برنج جدید نیز وارد بازار خواهد شد.

استاندار مازندران با اظهار این که در ۲ سال فعالیت دولت سیزدهم همسو با جهاد تبیین مورد نظر مقام معظم رهبر انقلاب، خدمات مطلوبی به مردم ارایه شده است، گفت: از ۳۵ موکب داران مازندران مستقر در اربعین عراق که خدمات بسیار ارزنده ای به زایران دادند، قدر دانی می کنم.

وی به هماهنگی دستگاه های اجرایی، نمایندگان مردم در مجلس و همکاری نماینده ولی فقیه در مازندران و دستگاه قضایی استان که تعامل خوبی ایجاد شده، اشاره کرد و بیان داشت: در اجرای عملیات عمرانی در یکسال گذشته ۴۸۵ طرح با اعتبار پنج هزار و ۹۰۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسید، به طوری که بعضی از طرح هایی که رسوب ۲۷ ساله داشته، افتتاح شد.