درامتداد رزمایش جهادگران فاطمی ۳ بسیج جامعه پزشکی آمل اولین عمل نصب پیس میکر (ضربان ساز) در بیمارستان امام خمینی آمل انجام شد

کمال آنلاین /درامتداد رزمایش جهادگران فاطمی ۳ بسیج جامعه پزشکی آمل اولین عمل نصب پیس میکر (ضربان ساز) در بیمارستان امام خمینی آمل توسط پزشکان جهادگر بسیجی انجام شد.

دریک اقدام جهادی و تحسین برانگیز از سوی بسیجیان تیم مدیریت، فرزندان شهدا و پزشکان متخصص بسیجی بخش الکتروفیزیولوژی و پیس میکر در بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان آمل راه اندازی شد تا به شهروندان غرب مازندران خدمات ویژه ارائه دهد.

بیمار آقای ۶۰ ساله که به علت نارسایی قلبی به بیمارستان مراجعه کرد، با توجه به تعداد ضربان قلب بسیار پایین نیاز به پیس میکر (ضربان ساز) دائم داشت که توسط پزشک بسیجی طرح شهید رهنمون دکتر مهسا نورانی فوق تخصص الکتروفیزیولوژی و پیس میکر با موفقیت انجام شد.

 
دکترفرزاد قاسمی پزشک بسیجی و یادگار اولین استاد خلبان شهید امیر سرلشکر حسین قاسمی متخصص قلب و عروق ورئیس بیمارستان امام خمینی (ره) آمل گفت: در این عمل پس از مطالعه دقیق سیستم الکتریکی قلب، لید‌هایی در حفرات قلبی کار گذاشته می‌شود که باعث تنظیم دقیق کارکرد قلبی می‌شود یعنی هر موقع که ضربان قلب از حد عادی پایین‌تر باشد دستگاه شروع به کار می‌کند و در صورتیکه بیمار بی نظمی قلبی پیدا کند که با حیات سازگار نباشد دستگاه شوک می‌دهد و ضربان به حد طبیعی بر می‌گردد.

دکتر قاسمی افزود: این عمل برای اولین بار در شهر آمل و غرب مازندران انجام شد و به علت فعالیت اساتید متخصص و فوق تخصص قلب و عروق اقدامات درمانی متنوع شامل آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی عروق قلبی اورژانسی و غیراورژانسی و همچنین درمان‌های الکترو فیزیولوژیک قلبی و انواع جراحی‌های قلب را به بیماران قلبی ارائه می‌کند. این مرکز دولتی با داشتن تجهیزات و امکانات به‌روز، توانایی پذیرش و سرویس‌دهی با کیفیت بسیار مناسب به بیماران عزیز با مشکلات قلبی را دارد.