کمال آنلاین /در این اطلاعیه آمده است که پیرو مطالب درج شده در برخی رسانه‌ها و صفحات مجازی، درباره ممنوعیت برگزاری کنسرت‌های موسیقی در ایام نوروز به استحضار شهروندان محترم می‌رساند، پس از تعطیلی چند ماهه کنسرت‌ها در کشور به دلیل شرایط ویژه، نخستین کنسرت پس از تعطیلی‌ها در کشور در سطح استان‌ها، در شهرستان آمل صادر شد.

در ادامه تصریح شده است پس از آمل، شهرهای ساری و محمودآباد اقدام به برگزاری کنسرت کردند.

این اطلاعیه می افزاید از این رو توجه به حوزه فرهنگ به ویژه برنامه‌های عمومی جهت ایجاد نشاط و شور عمومی مردم شریف در دستور کار برنامه‌های شهرستان قرار دارد و آمل در طی سه ماه اخیر بیشترین مجوزهای کنسرت در استان را داشته است که در همین مدت، تا ۲۸ اسفندماه کنسرت‌های موسیقی در آمل دایر بود.

فرمانداری آمل افزود: درباره کنسرت‌های نوروزی نیز در تاریخ ۲۷ اسفندماه، شرکت‌های برگزارکننده کنسرت‌ها، درخواست ۶ شب اجرای کنسرت نوروزی در آمل را داشتند، که اجرای سه شب تا سوم فروردین ماه مجوز داده شد، اما برگزارکنندگان با صلاحدید و نظر شخصی خود در این سه شب از مجوز صادره استفاده نکرده و کنسرت برگزار نکردند.

همچنین در ادامه این اطلاعیه عنوان شده است که برگزاری کنسرت سه شب دوم به دلیل مقارن شدن با آغاز ماه مبارک رمضان با مشورت دستگاه های مربوطه به ایام اعیاد و مناسبت‌های مذهبی ماه جاری ارجاع داده شد.

بدیهی است اجرای هدفمند و پایدار برنامه های فرهنگی و هنری با مشارکت همه ذینفعان با دورنمای بالنده و فاخر ایرانی اسلامی و سابقه کهن شهر آمل، مورد انتظار اهالی فرهنگ و هنر، شهر بزرگ آمل می باشد و باید از نگاه شخصی و منفعت گرایانه در این حوزه پرهیز گردد.

فرمانداری ویژه آمل در ادامه آورده است: از این رو نشر اخبار کذب و خلاف واقع در تعطیلی کنسرت‌ها در آمل براساس مستندات تکذیب شده و همه فعالان این عرصه را به اخلاق‌مداری دعوت می‌کنیم.