از سرپرست فدراسیون بوکس درخواست میزبانی مسابقات بوکس قهرمانی کشور شد که مورد موافقت قرار گرفت.

ایسنا/مازندران نماینده مردم شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: از سرپرست فدراسیون بوکس درخواست میزبانی مسابقات بوکس قهرمانی کشور در یکی از رده‌های سنی نوجوانان، جوانان وبزرگسالان برای شهرستان آمل شد که این خواسته مورد موافقت قرار گرفت.

رضا حاجی‌پور امروز در آئین تجلیل از ورزشکاران، قهرمانان و مربیان هیأت بوکس مازندران که درشهرستان آمل برگزار شد، افزود: رشته بوکس درشهرستان آمل جایگاه خاص وعلاقمندان پرشماری دارد و حضور مربیان نسل‌های قدیمی و ورزشکاران مدال‌آور آسیایی از این شهرستان، گواه محکمی براین ادعا است.

وی با اشاره به اینکه به واسطه واحدهای پرشمار تولیدی وصنعتی و مدیران علاقمند به حوزه تیمداری در ورزش، شهرستان آمل یکی از شهرهایی هست که بیشترین تعداد تیم درلیگ برتر مردان و زنان را دارد، گفت: شهرستان آمل درحال حاضر دردر رشته‌های مختلف تیمی در لیگ‌های برتر کشور از جمله لیگ برتر و دسته یک والیبال، لیگ برتر بسکتبال، لیگ برتر فوتسال مردان و زنان، لیگ برتر بسکتبال با ویلچر و رشته‌های رزمی انفرادی توانسته درکشور خوش بدرخشد.

نماینده مردم آمل درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مازندران از استان‌های شاخص و شهرستان آمل از شهرهای سرآمد در امر ورزش است، افزود: در سال گذشته تعداد ۴۰ مدال و در سال جاری تاکنون ورزشکاران آملی ۳۸ مدال مختلف جهانی، آسیایی و بین‌المللی کسب کردند.

اختصاص اعتبار برای تکمیل سالن سنگ نوری آمل

حاجی‌پور دربخش دیگری از تاخیر چند ساله درساخت بزرگترین دیواره و سالن اختصاصی سنگ نوردی که بعد از مجموعه ورزشی آزادی تهران دومین مجموعه اختصاصی این رشته ورزشی در کشورو از حدود ۱۷ سال قبل تا الان نیمه کاره مانده است، گلایه کرد.

وی ادامه داد: البته در سفرماه گذشته سجادی وزیر ورزش و جوانان به آمل وبازدیدی که ازاین سالن داشته قول داده تا اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل تنها سالن صخره نوری مازندران در آمل اختصاص داده شود.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: درهمین راستا ورزشگاه شهیدچمران آمل نیز که حدود ۱۷ سال نیمه کاره مانده بود، در دو سال گذشته با شتاب بیشتری فرایند ساخت آن انجام شده و بهره برداری شد.

حاجی‌پور با اعلام لزوم میدان داری بخش‌های خصوصی در زمینه تیمداری در لیگ برتر رشته‌های ورزشی، یادآور شد: در این شهرستان بخش خصوصی ورود بسیار خوبی در زمینه تیمداری و حمایت از ورزشکاران داشته است؛ همچنین نمایندگان مجلس و دولت در کنار حامیان ورزش و بخش خصوصی هستند تا شاهد روزافزون ورزش در ایران اسلامی باشیم.