کمال آنلاین /نعمت‌اله مسعودی متخصص طب ایرانی اظهارداشت: باید توجه داشته باشیم که از منظر طب ایرانی تمام ارگان ‌های بدن بر یکدیگر تأثیرگذار هستند. به طور مثال ضعف عملکرد سیستم گوارشی و مغز و همچنین رحم در بانوان می ‌تواند باعث کاهش بینایی در افراد شود.

وی افزود: بی‌خوابی و کم‌ خوابی نیز از جمله عللی هستند که می ‌تواند اثر منفی بر بینایی افراد بگذارد. همچنین حضور افراد در محیط‌ های آلوده و حاوی گردوغبار نیز در بلند مدت باعث تضعیف بینایی می‌ شود.

مسعودی تصریح کرد: استفاده از شئی ‌های نورانی می ‌تواند بر بینایی افراد اثر منفی داشته باشد همچنین خوابیدن به پشت یا شکم نیز از منظر طب ایرانی اثرات منفی بر بینایی خواهد داشت.

این متخصص طب ایرانی با بیان اینکه استفاده از گوشی‌ های موبایل طی سال‌ های اخیر در بین کودکان رواج یافته است، توصیه کرد: والدین بهتر است مواظبت کنند که کودکان‌شان در سنین بسیار پایین از موبایل استفاده نکنند.

وی بیماری یبوست را یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر بینایی افراد دانست و گفت: بیماری ‌های گوارشی از جمله عللی هستند که می‌تواند بر بینایی تأثیرگذار باشد همچنین باید توجه داشته باشیم که اگر فردی از بیماری گوارشی رنج می ‌برد استفاده از ویتامین ‌های تقویت‌ کننده بینایی تأثیری بر افزایش دید وی نخواهد داشت.

به گزارش فارس؛ مسعودی در پایان گفت: معمولاً برای افرادی که از بینایی ضعیف رنج می ‌برند ورزش‌های چشمی و همچنین تغذیه مناسب توصیه می ‌شود و اگر این تضعیف بینایی به دلیل خشکی چشم باشد استفاده از روغن بنفشه برای آنها مفید خواهد بود اما تجویز هرگونه دارو باید تحت نظر پزشک انجام شود.