کمال آنلاین /معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در شش روز گذشته، روند افزایشی بیماری کرونا را در بین کودکان ۵ تا ۱۲ سال در استان داشتیم که ادامه این روند نگران کننده است.


دکتر علیپور افزود: بهترین راهکار برای پیشگیری از ابتلای کودکان به بیماری کرونا، واکسیناسیون است.

وی تصریح کرد: واکسیناسیون گروه سنی ۵ تا ۱۲ سال مهم است، زیرا تراکم کلاس‌ها و عدم رعایت پروتکل‌ها، آمار‌های ابتلاء را افزایش می‌دهد. ‏

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران شناسایی دانش آموزان واکسن نزده را از جمله طرح‌ها بیان کرد و افزود: همچنین باید تهویه و فضای مناسب در مدارس و کلاس‌های درس تهیه و آماده شود، زیرا باز بودن مدارس ضروری شده است.

دکتر علیپور از راه اندازی سامانه‌ای در ادارات برای شناسایی پرسنل واکسن نزده خبر داد و افزود: پوشش واکسیناسیون در دستگاه‌های اجرایی باید افزایش یابد و هماهنگی لازم برای افزایش پوشش واکسیناسیون دانش آموزان و دانشجویان صورت گرفته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه شهر رامسر در بیشتر مواقع قرمز است تاکید کرد: رامسر به علت گردشگر پذیر بودن و بیمار پذیری بالا در وضعیت قرمز قرار دارد که ضروری است رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در این شهر و همچنین شهر‌های دیگر لازم و ضروری است.


یاداور می‌شوم تاکنون ۹۴ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال دز اول واکسن کرونا؛ ۸۴ درصد دز دوم و ۵۹ درصد دوز سوم و ۲۹ درصد افراد پنج تا ۱۲ سال در استان مازندران واکسن گرونا تزریق کرده اند