کمال آنلاین ؛مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در بازدید از دبیرستان پسرانه کمیل سورک و دبستان دخترانه شهید صباغ دارابکلا با بیان اینکه تهویه فضا عنصر کلیدی بازگشایی مدارس است، گفت: رعایت بهداشت فردی دانش‌آموز، بهداشت محیط مدرسه و کلاس، ضدعفونی کردن سطوح، و استفاده از ماسک برای دانش‌آموزان الزامی است.


علیرضا سعدی‌پور افزود: ۱۱ میلیارد تومان به عنوان سرانه بهداشتی بیش از سه هزار مدرسه استان در نظر گرفته شده که جهت آماده‌سازی و ضد عفونی کردن به حساب‌های بانکی این مدارس پرداخت شد.


او با اشاره به سامانه shekayat.medu.ir و سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۹۵۷۶۶۵ برای مطرح کردن انتقادات و پیشنهادات، گفت: مردم می‌توانند در صورت مشاهده تخلفات و یا شکایت از مدارس وارد این سامانه شده و شکایت خود را در بخش گزارش مردمی ثبت کنند.


مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزود: در محیط آموزشیِ مدرسه و کلاس‌های حضوری به دلیل ارتباط مستقیم و چهره به چهره معلم و شاگرد، معلم از بازخورد‌های تدریس خود به صورت آشکارتری آگاه می‌شود و می‌تواند تا حدودی اُفت تحصیلی در دوران تدریس غیرحضوری را تا حدودی جبران کند.


سعدی‌پور با اشاره به اینکه ۹۸ درصد معلمان استان نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کردندگفت: تا کنون حدود ۹۴درصد گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال واکسن کرونا را تزریق و نزدیک به ۳۰ درصد در گروه سنی ۵ تا ۱۲ سال واکسن کرونا را تزریق کردند که نیاز به توجه بیشتری نسبت به این سنین است.