محمد امین شکری شهرداری پرتلاش دابودشت با اشاره به اینکه نهضت درختکاری و شروع کاشت نهال در حاشیه جاده های شهر دابودشت با کاشت نهال شروع شده است گفت : در مرحله اول اجرای این طرح اقدام به چاله کندن برای کاشت درخت را نمودیم

کمال آنلاین / درختان به‌عنوان میراثی ماندگار از محیط زیست بر چرخه حیات اکوسیستم تاثیر مثبت می‌گذارند و در ایجاد تعادل آب و هوا، پاکسازی هوا، انسجام بافت خاک، حفظ زیستگاه موجودات مختلف و کاهش گرمای زمین نقش موثری بر ابعاد زندگی انسان خواهند داشت.و با دستور استاندار مازندران حاشیه جاده های استان به نام علامه حسن زاده آملی درختکاری می شود .و با توجه به اینکه مازندران پایتخت گردشگری اکو است و همه ساله تعداد زیادی گردشگر به این منطقه سفر می‌کنند که نیاز است با ایجاد فضای سبز مناسب، جلوه‌های بصری خوبی ایجاد کنیم.

درهمین راستا با همت وتلاش شورای اسلامی وشهرداری دابودشت ، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی و راهداری اجرای طرح نهضت درختکاری در حاشیه جاده اصلی شهربا حضور فرماندار ومعاونین فرمانداری ویژه آمل ، شهردار دابودشت ، ودیگر مسئولین کلید خورد .

محمد امین شکری شهرداری پرتلاش دابودشت با اشاره به اینکه نهضت درختکاری و شروع کاشت نهال در حاشیه جاده های شهر دابودشت با کاشت نهال شروع شده است گفت : در مرحله اول اجرای این طرح اقدام به چاله کندن برای کاشت درخت را نمودیم

وی اشاره کرد : مرحله دوم طرح نهضت درختکاری با کاشت نهال  در حاشیه جاده اصلی شهر دابودشت با حضور معاون برنامه ریزی  فرمانداری ویژه شهرستان آمل ، بخشدار دشت سر ، مسئولین اداره راهداری و حمل ونقل ، منابع طبیعی ، جهاد کشاورزی ، مسئولین واحدهای خدمات شهری و شهرسازی شهرداری دابودشت و دهیاران منطقه در مسیر جاده آمل به بابل در شهر دابودشت آغاز گردید .

وی تاکید کرد : فضای سبز وسیله ای برای حفظ زیبای محیط اطراف ماست و به عنوان میراثی ارزشمند به همه انسانها تعلق دارد و باید در اجرای این طرح از ظرفیت های همه دستگاههای اجرائی استفاده کنیم .

شهردار دابودشت خاطرنشان کرد : برای حفظ ونگهداری درختان شهرداری تمهیدات ویژه ای درنظر گرفته است

علیرضا شریعت فرماندار ویژه آمل با قدردانی از تلاش وزحمات شهرداری دابودشت در اجرای طرح نهضت درختکاری در حاشیه جاده اصلی شهر گفت : خاطرنشان کرد: در اقدامی استاندار همه فرمانداران دستور اجرای طرح میراث ماندگار و درختکاری داده شد که در آمل نیز در حاشیه جاده‌ این شهرستان به بابل پاکسازی و درختکاری درحال انجام می باشد

شریعت از کاشت 5 گونه‌ بومی درخت در طرح میراث ماندگار اشاره کرد و افزود: 5 گونه مشخص شده درخت بومی مثل، بلوط، افرا، آزاد، انجیری و... انتخاب شد و باید سریعا جانمایی‌ها مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: بعد از کاشت نیاز به حفظ و حراست درختان داریم که باید همه همکاری کند، برخی به دلیل اینکه جلوی کسب و کارشان درختان قرار دارند و از این قبیل موارد برای حفظ درختان تلاش نمی‌کنند.

فرماندار آمل در پایان گفت: امیدواریم با اجرای این طرح و همکاری مردم بتوانیم مازندرانی سرسبز داشته باشیم و از گلوگاه تا رامسر را به‌طور کلی درخت ببینم و در این مسیر لذت ببرند.