کمال آنلاین / آیین رونمایی از تابلو مزین به تصویر زنده یاد حسن منصوری، پنجشنبه شب همزمان با برگزاری نخستین سالگرد درگذشت حسن منصوری با عنوان " مروری بر نیم قرن" خدمات صادقانه حسن منصوری افتخار والیبال ایران" برگزار شد.


در این آیین علاوه بر سرمربی تیم ملی والیبال ایران، برخی مربیان سابق تیم‌های ملی در رده‌های مختلف، بازیکنان وهم دوره‌های مرحوم منصوری وخانواده آن مرحوم حضور داشتند.


یکی از دست اندرکاران گردآوری آثار مرحوم منصوری گفت، این رونمایی به پاس خدمات وزحمات حدود ۵۰ ساله مرحوم منصوری در دوران بازیکنی و مربیگری در رده‌های مختلف تیم ملی بوده است.


نعمت الله قربانی افزود: با اقدام‌های اولیه‌ای که انجام شده، درقالب یک کتاب ازپیشکسوتان، بازیکنان واعضای کادرفنی، داوران و برخی افرادی که به عنوان در دوران بازیکنی و نیز به عنوان سرمربی در تیم ملی با او همکاری داشتند، یادداشت، خاطره و دست نوشته‌ها و عکس‌ها جمع آوری خواهد شد.


وی ادامه داد، مرحوم منصوری در دوره بازیکنی از بازیکنان مطرح و درعرصه مربیگری نیز همه رده‌های سنی تیم ملی ایران را به عنوان سرمربی حضور و افتخارآفرین بوده است.


قربانی تصریح کرد، باید همه ما درجهت تکریم، یادآوری و نیز بزرگداشت افرادی که در هر رشته و مسئولیتی که در زمان حیاتشان برای شهرستان، استان و کشور افتخارآفرین بودند، در جهت الگوسازی به نسل‌های آینده همت و تلاش کنیم.


رونمایی از نیم قرن خدمات مربی سابق تیم‌های ملی والیبال در آملمرحوم حسن منصوری رئیس پیشین والیبال ساحلی ایران و مربی سابق تیم ملی والیبال ایران بعد از ماه‌ها تحمل بیماری سرطان، عصر روز ۲۸ دی ماه سال ۱۳۹۹ به دیدار باقی شتافت.


مرحوم حسن منصوری در زمان وفات، ۶۵سال سن و دو فرزند دختر داشت. مرحوم  منصوری در دوران جوانی در تیم‌های آمل و مازندران عضویت داشت و با این دو تیم افتخارات زیادی در دوران بازیگری و مربیگری کسب کرد.


این مربی آملی که در زمره مربیان طراز اول بین المللی والیبال ایران نیز قرار داشت، دستیار و مربی در کنار "پارک کی وون" در تیم ملی والیبال بزرگسالان ایران در سال۱۳۸۲ عضویت داشت.


مرحوم منصوری سرمربی تیم‌های ملی جوانان، امید و ساحلی و نیز رییس کمیته ساحلی والیبال ایران را نیز در کارنامه افتخارات دوران مربیگری خود داشت.


در حال حاضر و از هم دوره‌های این مربیان خوش نام آملی، " شکراله ملوکی، حسن کوچک زاده، مسلم یحیی پور و قاسم نائیجی" در کسوت مربی در آکادمی‌های والیبال آمل حضور و فعالیت دارند.