نخستین نگارخانه هنر‌های تجسمی هنرمندان شهرستان آمل به نام استاد " فریبرز زرشناس" هنرمند پیشکسوت آملی رونمایی شد.

آوای کمال / مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در مراسم رونمایی نگارخانه هنر‌های تجسمی که با حضور عضوشورای شهر، شهردار، روسای دستگاه‌های اجرای و جمعی از هنرمندان شهرستان آمل در مجتمع فرهنگی و هنری، ولی عصر (عج) اداره فرهنگ ارشاد این شهرستان برگزار شد گفت: با راه اندازی این نگارخانه فضای مناسبی برای ارائه و نمایش آثار هنر‌های تجسمی هنرمندان شهرستان آمل فراهم شده است.

عباس زارع یکی از برنامه‌های در دستورکار اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران را نامگذاری سالن‌های فرهنگی شهرستان‌ها به نام هنرمندان و پیشکسوتان رشته‌های مختلف هنری اعلام کرد و افزود: رونمایی از "نگارخانه استاد زرشناس" به پاس بیش از ۵۰ سال سابقه فعالیت هنری این استاد ارزنده انجام شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: هفته گذشته نیز  یک گالری هنری به نام یکی از هنرمندان شهرستان بهشهر راه اندازی و در هفته‌های آینده هم یک گالری دیگر نیز درشهرستان فریدونکنار به نام یکی از هنرمندان این شهرستان رونمایی خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: البته اولویت و هدف اصلی ما نیز در این اقدام نامگذاری فضاهای فرهنگی به نام هنرمندانی است که در قید حیات هستند تا با حضورشان از آن‌ها تجلیل شود. روز گذشته نیز استاد زرشناس در مراسم بهره‌برداری از نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری آمل حضور داشت و این گالری با حضور ایشان به پاس بیش از 550 سال فعالیت و تولید آثار هنری در آمل و پرورش هنرمندان مختلف با نام ایشان گشایش یافت.

استاد فریبرز زرشناس هنرمند پیشکسوت آملی در زمینه هنر‌های تجسمی هم افزود: این مجموعه نگارخانه ، فقط به من تعلق نداشته، بلکه متعلّق به تمام هنرمندان این شهرستان برای نمایش آثارشان است.