جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آمل با حضور رییس و اعضای شورا و اعضای ستاد اجرایی همایش بین المللی مقاومت در سالن اجتماعات شورا برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، ابراهیم محمدپور در این جلسه که با محوریت برگزاری همایش بین المللی مقاومت در بهمن ماه سال جاری در خصوص گرامیداشت چهلمین سالگرد حماسه اسلامی ششم بهمن سال ۶۰ آمل برگزار شد بیان داشت : ششم بهمن سال ۶۰ آمل یادآور یک روز تاریخی است که در آن زمان قلب ملت ایران برای آمل می تپید، ما هر چقدر برای این روز کار کنیم کم است و وظیفه ما است که این ایثارگری و فداکاری را به نسل های بعدی انتقال دهیم .

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آمل افزود : متاسفانه امروزه شاهدیم الگوهای  فرهنگی ما تغییر کرده و دچار یک چالش جدی شده است و مسئولین و مردم باید دست به دست هم بدهیم تا تغییر الگوی فرهنگی یعنی فرهنگ شهادت، ایثار و ازخودگذشتگی که شهدای ششم بهمن و دیگر شهدای گرانقدر به نمایش گذاشتند سرلوحه کاری و الگو قرار گیرد .

وی تصریح کرد : اگر کاری در خصوص بزرگداشت حماسه اسلامی ششم بهمن انجام دهیم در حقیقت سرمایه گذاری فرهنگی برای نسل آینده و فرزندانمان به شمار می رود .

حسن مجیدی کیا نیز در این جلسه گفت : حماسه اسلامی ششم بهمن سال ۶۰ آمل از جمله مباحثی است که در شهر آمل به نوعی نقطه رنج دلسوزان انقلاب است چرا که اگر این حماسه در شهرهای بزرگ دیگر اتفاق می افتاد به یک مسئله بین المللی تبدیل می شد و متاسفانه کم کاری صورت گرفته است .

رییس شورای اسلامی شهر آمل افزود : آمل تنها شهری است که فرزندان همین شهر در نقطه نقطه آن به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و با نصب بیلبورد در محل شهادت شهدای این حماسه عظیم می توان کار فرهنگی قوی انجام داد .

وی با بیان اینکه برای چهل سالگی حماسه ششم بهمن آمادگی کامل داریم و تلاش خواهیم نمود تا به سمتی برویم که قوی تر کار کنیم ادامه داد : ورودی های شهر برای ما خیلی مهم است، این همه جمعیت هر روزه وارد شهر آمل می شوند ولی در ورودی های شهر دارالمومنین آمل هیچ کار فرهنگی صورت نگرفته است و ما آمادگی داریم برای طراحی دروازه مقاومت هر کاری که در حیطه وظایف ما باشد کمک کنیم .

در پایان مقرر شد در جلسه آتی این کمیسیون که با حضور اعضای شورا و اعضای ستاد اجرایی همایش بین المللی مقاومت برگزار می گردد اقداماتی که باید از سوی شورا و شهرداری در خصوص برگزاری این همایش انجام گیرد اعلام تا در جلسه رسمی شورا با حضور کلیه اعضا تصمیم گیری صورت گیرد .