فرماندار آمل گفت که با توجه به افزایش روزافزون تعداد بیماران مبتلا به کرونا در مازندران و شرایط قرمز شهرستان آمل، جاده هراز برای تعطیلات عیدقربان به صورت مطلق بر روی ورود خودروهای شخصی غیربومی بسته می‌شود.

آوای کمال / علیرضا شریعت  افزود : این محدودیت ها به دلیل شرایط ویژه کرونایی مازندران و قرار داشتن استان در شیب پیک موج پنجم اتخاذ شده است و طبق آن به هیچ خودروی شخصی دارای پلاک  غیربومی اجازه ورود به مازندران از جاده هراز داده نمی شود.

وی با اعلام این که محدودیت جدید قرار است با هماهنگی نیروی انتظامی از امروز به اجرا گذاشته شود ، از تمامی افرادی که برای سفر به مازندران از مسیر هراز برنامه ریزی کرده اند خواست تا وارد این مسیر نشوند.

شریعت با تاکید بر این که به هیچ وجه خودروهای پلاک غیربومی حتی با تن دادن به جریمه اجازه ورود به مازندران را نمی یابند ، گفت : ماموران پلیس راه در مقاطع مختلف جاده هراز مستقر می شوند و خودروهای دارای پلاک غیربومی را به مبدا حرکتشان بازخواهند گرداند.

وی افزود : البته این محدودیت تنها مربوط به خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی است و خودروهای حمل و نقل و عمومی و کشنده های باری از محدودیت ها مستثنی هستند.

فرماندار آمل وضعیت کرونایی این شهرستان را بسیار پرخطر توصیف کرد و گفت : شمار بیماران بستری کرونایی در بیمارستان های شهرستان به ۳۱۱ نفر افزایش یافته است که یک پنجم بیماران کرونایی بستری در مازندران را تشکیل می دهد در نتیجه شهرستان ما دیگر تحمل بار اضافه کرونایی را ندارد.

وی افزود : با وجود اینکه امکانات درمانی و بهداشتی در حد مورد نیاز در شهرستان مستقر شده است ، اما همه گیری ویروس در حال پیشرفت است .

شریعت از مسافران خواست تا عادی شدن شرایط به مازندران بویژه شهرستان آمل سفر نکنند و سلامت خود و خانوادهایشان را در معرض خطر قرار ندهند. 

فرماندار آمل همچنین از مردم شهرستان خواست در تعطیلات پایان هفته در خانه مانده و از برگزاری دورهمی و سفر به ییلاقات خودداری کنند زیرا با این کار جان عزیزانشان را در معرض ویروس کرونا قرار خواهند داد. 

شریعت با اشاره به تشخیص کارد درمانی و بهداشتی بر سویه دلتای کرونا در آمل ، گفت : نباید اجازه دهیم برای سرگرمی کوتاه مدت زمینه برای خسارت های جبران ناپذیر مهیا شود.