کمال آنلاین  / حسینقلی قوانلو امروز درباره آخرین وضعیت افزایش نرخ نان ، اظهار کرد: خرداد ماه سال گذشته بود که قیمت نان را اصلاح کردیم.

وی با اشاره به تقاضای نانوایان مبنی بر افزایش نرخ نان، افزود:موضوع افزایش نرخ نان در کارگروه آرد و نان مطرح شد ولی هیچ تغییری در این زمینه ایجاد نشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران بیان کرد:با بررسی‌‌های اولیه باتوجه به افزایش هزینه‌های تولید نان از خمیرمایه گرفته تا هزینه‌های کارگری و سایر  باید قیمت نان ۶۰ تا ۶۵ درصد افزایش یابد تا نانوایان بتوانند هزینه‌های خود را جبران کنند.

این مسؤول با بیان اینکه هزینه خمیرمایه ۵ برابر و هزینه کارگری تا ۴۴درصد افزایش یافت، تصریح کرد: با در نظر گرفتن سایر هزینه‌ها، در راستای افزایش قیمت در نهایت به قیمتی رسیدیم که در نهایت روزهای اینده اعلام خواهد شد.

قوانلو خاطرنشان کرد: مردم باید بدانند اگر نانوایان زیان دهند شاهد مسایلی ازجمله  اردفروشی و بازی با سلامت مردم خواهد بود.

وی در پایان گفت: براساس تصمیم‌گیری در کارگروه تعیین قیمت نان که کارها نهایی شده، قیمت نان با افزایش زیر ۳۰ درصد از روزهای شنبه یا یک‌شنبه هفته اینده در مازندران اعمال خواهد شد.فارس