سرهنگ جابر عسگری اظهار داشت: بزرگترین خط تولید محلول‌های ضدعفونی سطوح و گندزدایی معابر هم اکنون در یکی از سالن‌های اختصاص داده شده دانشگاه دولتی وتخصصی فناورهای نوین آمل با ظرفیت روزانه حدود ۱۶ هزار لیتر درحال تولید است.

وی افزود: دراین کارگاه تولیدی حدود ۶۰ نفر از بسیجیان طلاب وگروه های جهادی شهرستان آمل مشغول به تولید محلو های ضدعفونی کننده سطوح و معابرهای شهری و روستایی هستند.

فرمانده سپاه ناحیه آمل ادامه داد، تاکنون ۲۳۳ هزار عدد ظرف‌های یک لیتری مواد ضدعفونی کننده توسط بسیجیان عضو گروه‌های جهادی شهرستان تولید و درسطح مناطق مختلف شهری و روستاهای شهرستان توزیع و ضدعفونی و گندزایی شد.

سرهنگ عسگری، اظهار کرد، که هم اکنون حدود ۲۰ تا ۲۵ گروه‌های دیگر از بسیج حوزه‌ها ومحلات برای توزیع محلول‌های آماده شده برای ضدعفونی کننده معابر شهری و روستاها فعالیت شبانه روزی دارند و تاکنون ۳ تا ۴ بار کل شهرستان را ضدعفونی کردند.

وی از آغاز به کار قرارگاه پدافند زیستی سپاه آمل به نام شهید سردار سلیمانی تاکنون توانسته بخشی از مشکلات شهرستان را درتهیه مواد ضدعفونی کننده برطرف کند، گفت: بسیج همه امکانات خود را برای کمک به جهادگران عرضه سلامت در شرایط کنونی به کار گرفته است.

در شهرستان حدود ۴۱۳ هزارنفری آمل چهار بیمارستان امام خمینی، ۱۷ شهریور، امام علی و امام رضا و بیمارستان فوق تخصصی شمال به پذیرش و درمان بیماران کرونا ویروس کووید ۱۹ اختصاص داده شده است.