«جواد محمدی» تهیه کننده و کارگردان فیلم‌های دفاع مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع پرس در ساری، از ساخت تله فیلم «ققنوس‌ها» در مازندران خبر داد و اظهار داشت: این فیلم 90 دقیقه‌ای بر اساس واقعیت‌ها و مستندات آمل در حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 است.
 
محمدی با اشاره به اهمیت این حماسه تاریخی، به سخن حضرت امام (ره) در وصیت نامه سیاسی الهی اشاره کرد و گفت: حضرت امام (ره) در وصیت‌نامه خود فرمود «دیدید مردم آمل چه بر سر شما آوردند» و این فیلم روایت این حادثه تاریخی و ماندگار است که به صورت شبیه سازی و بازسازی شده تا روایتی دیگر از تاریخ کهن مردم ایران اسلامی در قالب هنر هفتم متبلور شود.
 
تهیه کننده و کارگردان تله فیلم «ققنوس‌ها» در ادامه با عنوان اینکه محل تصویربرداری و لوکیشن‌های فیلم در شهر آمل انتخاب شده است، افزود: در صورت تامین اعتبار کار فیلمبرداری را آغاز خواهیم کرد.
 
وی به بازی هنرمندان بومی و ملی و همچنین کردزبان در این تله فیلم اشاره کرد و «شکیلا مسعودی» دستیار تهیه، «رعنا طهماسبی گرمارودی» نویسنده طرح، حجت‌الاسلام «انفرادی کناری» کارشناس مذهبی فیلم، «شهریار سالاریان» مشاور حقوقی، «سعید علی نژاد» مدیر تولید، «مجید قهرمانی» مدیر تصویربرداری، «قاسم اکبری» مدیر تدارکات، «ابراهیم نبی‌زاده» مدیر فنی، «مجید قهرمانی» تدوینگر، «ابراهیم عبدالله‌زاده» اجرای گریم، «امیر نوا» مدیر جلوه‌های ویژه، «یوسف آمون» عکاس را از عوامل تولید فیلم بر شمرد.  
 
محمدی ارگان‌های دولتی و دانشگاه جامع امام حسین (ع)، هیأت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی را از جمله نهادهای مشارکت کننده در ساخت فیلم برشمرد و گفت: همچنین اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، کمیته عملیات‌های شمال کشور و جنگل، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل، ناحیه مقاومت سپاه آمل، اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران آمل، مجتمع فرهنگی هنری ورزشی شهرک بسیجیان آمل نیز به عنوان همکاران تهیه و تولید این فیلم محسوب می‌شوند.
 
این هنرمند مازندرانی از مهرشاد فیلم به عنوان مجری طرح این تله فیلم یاد کرد و از حضور چهره های مشهور سینما و تلویزیون در این فیلم خبر داد و گفت: تله فیلم «ققنوس‌ها» برای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تولید خواهد شد.
 
محمدی که ساخت چندین فیلم حوزه دفاع مقدس را در کارنامه هنری خود دارد، فیلم داستانی «قوطی خالی»، «تک چرخ»، «سردار مجنون»، «در اوج آسمان»، «سردار استقامت»، «رمز یا زهرا»، «شیر کلهر»، «سردار جنگل تبرستان (شهید فتح‌الله شکری)» و «غیرت و عبرت» از جمله این فیلم‌ها عنوان کرد.