کمال آنلاین ؛ اولین جلسه هماهنگی اعضای شورای مرکزی « دارالقرآن نورالهدایه استان مازندران » شعبه ساری با حضور مسئولین استانی  در ساری خیابان فرهنگ مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان برگزار گردید.

این کارگروه با حضور اندیشمندان و اساتید دانشگاه ها و فعالین اجتماعی و مذهبی سراسر استان به ویژه شهرستان ساری جهت تبیین برنامه های دارالقرآن که شعبه مرکزی آن در شهر آمل قرار دارد و دارای مجوز موسسات مردم نهاد از استانداری مازندران می‌باشد، تشکیل شده است که اعضای شورای مرکزی آن عهده‌دار مسئولیت یک کمیته هستند که جمعا دارای  30 کمیته تخصصی می‌باشد.

دکتر سیدرضا فاطمی مدیر عامل موسسه دارالقرآن نورالهدایه استان مازندران طی سخنانی به معرفی موسسه و تشریح ماهیت فعالیتها و ماموریتهای آن پرداختند. و هدف اصلی آن را ایجاد شعبات مختلف برای برپایی محافل قرآن به صورت گسترده در سطح شهرستان ها و مناطق استان اعلام کرده است. ایشان اهم برنامه های این دارالقرآن را در موارد ذیل ارائه نمودند:

1-  برگزاری محفل انس با قرآن با حضور حافظان، قاریان و مؤذّنین روشندل و عموم مردم علاقمند قرآنی در و همچنین ماه مبارک رمضان شب میلاد و وفات ائمه معصومین(ع) همراه با ضیافت شام 2- برگزاری مراسم زیارت عاشورا، دعای توسل، قرائت قرآن، حفظ قرآن، حدیث، احکام، مداحی، آموزش روخوانی، روانخوانی، تجوید، الحان و نغـمات در محـافل 3- کسب رتبه های برتر قرآن پژوهان در مسابـقات قرآنی در رشته های حفظ، قرائت و اذان در سطـح استان و کشـوری 4- برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی 5- اهداء کمک های نقدی و غیر نقدی برای شب عید و ماه مبارک رمضان و همچنین اهداء لوازم التحریر، کیف، کفش و لباس به خانواده و یا فرزندان قرآن پژوهان بی بضاعت  6- آموزش تخصصی حفظ، قرائت (نغمات) و اذان توسط اساتید برجسته  7- تألیف کتاب های قرآنی  8- برگزاری همایش استانی و کشوری آموزش روخوانی، روانخوانی، تجوید، وقف و ابتداء و اذان 9- نصب بنر تبلیغاتی و پخش تراکت و بروشور در سطح شهر جهت جذب حداکثری. 10- تبیین مفاهیم دینی و قرآنی توسط مبلغین و روحانیون محترم 11- برگزاری جشن اعیاد ویژه امام زمان(عج)، امام حسن عسکری(ع) و غدیر خم به صورت خیابانی.

در ادامه دکتر سید فتاح ابراهیمی مدیر دارالقرآن نورالهدایه شعبه ساری و مسئول کمیته هماهنگی با استانداری، ضمن خوش آمدگویی به مدعوین گرانقدر، در رابطه با لزوم ورود به فعالیتهای فرهنگی و لوازم و ابزارهای این عرصه و موانع بر سر راه، نکاتی را مطرح نمود.

در ادامه دکتر صادق چمن آرا؛ مدیر ورزش های همگانی شهرستان آمل و فعال امور آموزشی در سطح استان مازندران به تبیین مطالبی از جمله مورد ذیل پرداختند: مشکل عمده در فعالیتهای فرهنگی به روز نمودن معارف دینی و فرهنگی برای نسل امروزی است. به آن معنا که فرآیندهای روز جامعه با معارف دینی تطبیق داده شود و توجیه و تفسیر گردد.در پایان جلسه، احکام مسئولیت اعضای شورای مرکزی به آنها تحویل گردید.

در پایان مراسم، مسئولین کمیته های استانی و شهرستان ساری، احکام مسئولیت خود را از دست مدیر عامل دارالقرآن دریافت داشته اند.