حجت‌الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در گفتگو با خبرنگار ما   گفت: 111 وقف جدید از ابتدای امسال تاکنون در سطح شهرستان‌های استان به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر این موقوفات مربوط به 7 شهرستان مازندران است، افزود: از مجموع وقف‌های انجام شده در این مدت به ترتیب شهرهای محمودآباد ، قائمشهر  با 12 فقره ، نوشهر با 11 فقره ، نور  و بهشهر با 10فقره  ، نکا و بابل با 9 فقره به ترتیب بیشترین ثبت وقف را داشته اند.

حجت‌الاسلام حیدری گفت: شهرهای سوادکوه با 6 فقره ،  آمل 5 فقره ، میاندورود  ، رامسر ، تنکابن  ، بابلسر و جویبار هر کدام با 3 فقره ، گلوگاه با 2فقره ، بلده و عباس آباد  با یک فقره به ترتیب کمترین وقف را داشته اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه سنددار کردن موقوفات یکی از وظائف عمده سازمان اوقاف است، افزود: امسال اداره کل اوقاف و امورخیریه مازندران با دریافت ۱۰۳۰ سند مالکیت موقوفات دراستان با ۱۳۴ درصد رشد رتبه اول کشور را کسب کرده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون برنامه‌ها و اقدامات فرهنگی زیادی در راستای ترویج فرهنگ وقف در استان انجام شده است، گفت: خوشبختانه مردم ولایت مدار و متدین استان استقبال خیلی خوبی از وقف دارند.