مراسم بزرگداشت حماسه ششم بهمن سال 60 آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : مراسم بزرگداشت حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 آمل با حضور پرشور و گسترده آحاد مردم در مصلی نمازجمعه آمل برگزار شد.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در این مراسم با بیان این که مردم شهرستان هزارسنگر آمل در ششم بهمن سال 60 با آن حماسه خود عزت و عظمت را به ملت ایران اسلامی دادند، گفت: حماسه ششم بهمن افتخاری برای استان مازندران و شهرستان آمل شده است.

وی تصریح کرد: مردم دیار علویان آمل مدیون شهدا و حماسه سازان ششم بهمن هستند که توانستند مجاهدت و سلحشوری والایی از خود صورت دهند.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که مردم ما علاقه وافری به شهدا دارند، افزود: امروز این افتخار را داریم که شهر هزارسنگر آمل در وصیت نامه امام خمینی(ره) نقش بسته است.

امام جمعه آمل ادامه داد: بنیان گذار جمهوری اسلامی در وصیت نامه سیاسی الهی خویش فرمودند من از شهر آمل و مردم فداکار آن تشکر می کنم که نشانگر اهمیت این حماسه بزرگ است.

وی با بیان این که شهرستان هزارسنگر آمل 41 شهید والامقام را تقدیم نظام اسلامی کرده است، گفت: هر سال این افتخار را داریم که بر سر سفره شهدای گرانقدر حضور پیدا می کنیم.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: حضور در مجالس و محافل شهدا سبب می شود تا ره توشه ای ارزنده برای سرای آخرت کسب کنیم و ضرورت دارد سیره والای این عزیزان را در برنامه های خود قرار دهیم.

امام جمعه آمل اظهارداشت: از آحاد خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مردم تشکر و قدردانی داریم که حضور ارزشمندی در چنین محافل و مجالس صورت می دهند.

وی ادامه داد: حماسه ششم بهمن یادآور خلق حماسه ارزشمند و ماندگار در تاریخ کهن ایران اسلامی است که مردم این دیار حماسه و ایثار ارزنده ای از خود صورت دادند.

حجت الاسلام مرتضوی بیان داشت: حماسه ششم بهمن سال 60 آمل همواره ماندگار و جاویدان است که باید به پاس خدمات شایسته و از خودگذشتگی حماسه سازان این رویداد بزرگ تلاش کنیم.

امام جمعه آمل با اشاره به دیدار با آیت الله جوادی آملی اظهارداشت: مطرح کردیم تا دیدار با مقام معظم رهبری به مناسبت سالروز حماسه اسلامی ششم بهمن در تقویم دیدارهای سالانه رهبری قرار گیند و ایشان وعده دادند تا در نخستین فرصت این درخواست را اعلام کنند.

وی ادامه داد: در این مراسم و در محضر آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران نیز این تقاضا را مطرح می کنیم و امیدواریم مورد پیگیری لازم قرار گرفته و زمینه تحقق آن فراهم شود.

حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به احداث زائرسرای مازندران در مشهد مقدس اظهارداشت: مکانی به این استان اختصاص داده شد که بسیار خوب و نزدیک مرقد مطهر امام رضا(ع) است که کار شروع شد و اگر مردم نذوراتی دارند می توانند در این اقدام مشارکت کنند.

آیت الله نورالله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران در این مراسم اظهارداشت: مردم شهرستان هزارسنگر آمل 41 شهید والامقام را تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

وی افزود: مردم این دیار با تلاش و مجاهدت والای خود زمینه خنثی شدن نقشه ها و تصمیمات شوم دشمنان نظام اسلامی را فراهم کردند که حماسه بزرگ و ماندگاری است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: حضور در این مراسم ادای دین به مقام والای شهدای گرانقدر است که از آحاد مردم و مدیران به سبب این ابراز ارادت قدردانی می کنیم.

آیت الله طبرسی با اشاره به حادثه آتش سوزی مجمتع پلاسکو اظهارداشت: حادثه شهادت آتش نشانان سنگین و دلخراش بود و از حضرت حق می خواهیم ارواح این عزیزان را با شهدا محشور کرده و اجر مضاعف به آتش نشانان عطا کند.

وی با اشاره به دهه فجر انقلاب اسلامی بیان داشت: انقلاب اسلامی نعمت عظیمی است که باید تلاش لازم را صورت دهیم تا آن را به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است حفظ کنیم.

امام جمعه ساری خاطرنشان کرد: ضرورت دارد آن چیزی که در قرآن کریم بیان شده است را محکم گرفته و به محتوای آن توجه لازم را داشته و اهتمام شایسته ای صورت دهیم تا پارسا شویم.

آیت الله طبرسی با بیان این که امام خمینی(ره) در ابتدای وصیت نامه خویش فرمودند انقلاب اسلامی عطیه الهی است و باید آن را حفظ کنیم، گفت: مردم ما اهتمام شایسته ای در راستای حفظ و تحکیم ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان این که انقلاب اسلامی یک انقلاب الهی است، بیان داشت: نسخه ای در دنیا برای انقلاب اسلامی وجود ندارد که مردم ما پشت به کاخ سفید و کرملین کرده و رو به مدینه اسلام آوردند.

وی تصریح کرد: برای حفظ و نگه داری نعمت بزرگ انقلاب اسلامی عزیزانی خون دادند و آن افرادی که مجاهدت های والایی صورت دادند را باید حفظ کرده و در خدمت آنان باشیم.

نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: رزمندگان ما از سراسر کشور در جبهه های حق علیه باطل حضور پیدا کرده و جان های پاک خود را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی در کف اخلاص قرار دادند.

آیت الله طبرسی اظهارداشت: رزمندگان ما تعلقات دنیوی را رها کرده و از همه چیز چشم پوشی کردند تا در مسیر خود گام برداشته و به هدف ارزشمندشان دست پیدا کنند.

وی با بیان این که شهدا و رزمندگان برگردن ما حق بسیاری دارند، گفت: ضرورت دارد در تکریم و پاسداشت مقام والای شهدای عزیز کوشا بوده و اهتمام شایسته ای صورت دهیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به حماسه ششم بهمن سال 60 آمل اظهارداشت: جنگل های آمل را شناسایی کرده و حمله صورت دادند که مردم این دیار جواب دندان شکنی برای همیشه به آنان دادند.

آیت الله طبرسی ادامه داد: آن گروه به دنبال تشکیل حکومت بودند و می خواستند کار خود را توسعه دهند و نظام اسلامی را در مسیر سقوط قرار دهند که نتوانستند کاری از پیش برند.

امام جمعه ساری تصریح کرد: این افراد از قدرت ایمان، بصیرت و سابقه تدین مردم این دیار اطلاعی نداشتند که نتوانستند خواسته خود را محقق کنند و مردم این دیار پاسخی ارزنده ای به آنان دادند.

وی ادامه داد: حماسه ششم بهمن سال 60 آمل افتخار ماندگار و سربلندی برای همه است و ضرورت دارد خداومد متعال را به این عظمت و بیداری افتخار کنیم که بسیار ارزشمند است.

آیت الله طبرسی اظهارداشت: شیعه در طول تاریخ انتخاب احسن را داشته است و امامانی را انتخاب کردیم معصوم بودند که مردم این دیار از ابتدا شیعه بودند و اهتمام والایی در این مسیر داشتند.

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: از افتخارات مردم تبرستان این است مرکز علویان بوده و بیشترین سادات را دارا بوده که حضور حدود 600 هزار سادات در استان بسیار گرانقدر است.

وی افزود: مازندران در حوزه امامزادگان نیز رتبه های نخست را در سطح کشور دارد که این ها شناسنامه دیار ما است و باید آن را به نحوی شایسته و آن گونه که شایسته است قدر بدانیم.

گفتنی است، در این مراسم از جانبازان حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 آمل قدردانی بعمل آمد.

مردم شهرستان هزارسنگر آمل در روز ششم بهمن سال 60 حماسه ارزنده ای از خود صورت داده و نقشه های دشمنان را نقش برآب کردند تا نتواننند به اهداف شوم خود برسند.

مردم این دیار 41 شهید والامقام را تقدیم انقلاب اسلامی کردند و نام خود را در تاریخ انقلاب اسلامی و وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره) ثبت کردند.