آیت الله هاشمی رفسنجانی دیده بان قوی در مسیر انقلاب بود / تکریم از هاشمی تعظیم اسلام و نظام اسلامی است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حجت الاسلام مرتضی جوادی آملی، رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء درمراسم گرامیداشت یار دیرین امام و رهبری آیت الله هاشمی رفسنجانی که در تکیه اسک آمل برگزار شد با بیان این که آیت الله هاشمی رفسنجانی همزاده با انقلاب و سرباز وفادار و افسری آگاه بود، گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی آشنا به جنبه های دینی و انقلابی بود که تا پایان همه مسیر را با ارادت و معرفت سپری کرده است.

 وی با اشاره به این که جامعه بدون اسوه، الگو و مقتدا نمی تواند باشد، افزود: انسانی که از راهنمایی راهنمایان الهی بهره نگیرد و از آموزه های دینی الهی و نمونه استفاده نکند چنین انسانی راه به جایی نبرده و شاهد و مقصود را در آغوش نخواهد کشید.

 حجت الاسلام جوادی آملی اظهارداشت: تجلیل و تکریم از آیت الله هاشمی رفسنجانی تعظیم از اسلام، جامعه و نظام اسلامی بوده که او به حق نماینده ای از اسلام و جامعه اسلامی است.

 وی با اشاره به پیام حضرت آیت الله جوادی آملی در سوگ آن عزیز سفرکرده ادامه داد: والده بزرگوار ایشان را استوانه انقلاب معرفی و بعنوان صحابه، صالح و صادق از زبان یک مرجع دینی و الهی معرفی شده است.

   استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر این که رنج خالصانه او درمسیر برپایی و تشکیلات انقلاب و استمرار آن بسیار ارزنده بوده است، گفت: مردم آمل که از یک فرهنگ ولایی برخوردار بوده این گونه تکریمی از چنین شخصیتی داشتند که با نهضت انقلاب اسلامی گره خورده است.

رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء اظهارداشت: در این نهضت کسانی امام را همراهی می کردند و جایگاه ایشان جایگاه استثنایی بود که امام راحل او را درجا می فرستاد با موفقیت برمی گشت که همانند امام علی(ع) برای پیامبر گرامی اسلام که همواره با توفیقات الهی وبا شجاعت از ماموریت ها برمی گشته است.

 وی اشاره کرد: انقلاب اسلامی منطق جدیدی را به جهانیان بخشید و آیت الله هاشمی در راس آن در سنگر مجلس، ریاست جمهوری، تشخیص مصللت نظام و دیگر امور درسایه رهبری الهی سیاست و موسس بود.

حجت الاسلام جوادی آملی تصریح کرد: انسانهای رادمردی که با عهدی با پروردگار خویش بستند استوار هستند و عهدهای الهی بسیار سنگین است.

 استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: آن هایی که صادقانه در عهد خدا مقاومت و استوری کردند دو دسته هستند و دسته نخست در میدان رزم و پیکار و مبارزه به شهادت می رسند و دسته دوم کسانی هستند که با این عهد استوار هستند و تا انجام بدون کمترین درنگ در راه استوار می مانند.

 وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی با دوستان عزیزی مانند شهیدان بهشتی، مطهری و باهنر درکنارهم بودند و رفتند و آن عهدهی که با خدا بستند را وفا کردند که آیت الله هاشمی رفسنجانی هنرش این بود تا آخرین لحظه باعهد و پیمان خود وفادار باشد.

رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در سن نوجوانی در امام عزیز ذوب شد و راهی را که امام راحل گشود با ایمان غیبی و شخصیت آسمانی امام و اعتماد به باور قلبی بسیار برای او ارزشمند بود حرکت کرد و در صحنه ابتدایی این نهضت یک تسخیر الهی در جان ایشان سایه افکند.

وی با اشاره  به اوج گرفتن نهضت اسلامی بر رهبری امام خمینی(ره) و مبارزه با دوران ستم شاهی و ایستادگی در برابر استکبار جهانی بیان داشت: پذیرش سلطه بیگانه و استکبار هرگز نتوانست شاگردان امام و آیت الله هاشمی رفسنجانی را از آن هدفی که داشتند دور کند و این افراد مصمم شدند تا در دوران دشوار ستم شاهی ایستادگی و به پیروزی برسند.

حجت الاسلام جوادی آملی تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره در تمام دوران نماینده مردم بود و کار او بر نظریه مردم و جمهوریت نظام و فکر شکل پیدا می کرد که تشیع جنازه میلیونی نشان از ارادت مردم به خدمتگذارانشان می دهد  که تمام وجود ایشان در اختیار انقلاب و امام بود.

وی با تاکید بر اینکه رحلت ایشان یک خبر جهانی بوده است، افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیت فرزانه ای بود که در ترازوی مقیاس جهانی سخن گفته و به نمایندگی از انقلاب و جامعه اسلامی پشت تربیون قرار می گرفت که اثرگذار بود ودر تمام سنگرها از قبیل منبر و تولید مجلات اسلامی حضور فعال داشتند.

 جوادی آملی خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین امتیازات آیت الله هاشمی رفسنجانی حرکت در جهت تعالی جامعه اسلامی بود و شخصیتی که در زندان و زیر شکنجه اندیشه های بلندی از خود ارائه کرد و رویکرد ایشان در زندان براساس آیه های معرفتی قرآن بود و الان میراث گرانبهای ایشان تفسیر راهنما در جامعه اسلامی مانده که مخفی بوده و خفی مانده است.

رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از کارشناسان زبده دین بود که درخطبه های نمازجمعه در20  سال قبل عدالت اجتماعی را مطرح کرد تا نظام اسلامی برای رسیدن به آن عدالت اجتماعی تلاش کند.

 وی اظهارداشت: امروز در همه بخش های نظام اعم از سیاسیون و نظامیان مدیون او هستند و بیناگذار همه آنها بوده است و زمانی که سپاه پاسداران بعنوان یک نهال نو بوجود آمد و کسانی که در مقابل آن سنگ اندازای می کردند ایستاد و تا آخرین لحظه هم دفاع کرد.

حجت الاسلام جوادی آملی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره موسس بود و در مسیر انقلاب یک دیده بان قوی و ارزشمند که تا آخر هم بود و همیشه در مقابل تحریف و کج وری که مصالح انقلاب، اسلام و جامعه را تهدید می کرد را بر مصالح شخصی مقدم می شمرد و راهی را که امام آغاز کرد و مقام معظم رهبری ادامه می داد تا خدشه ای وارد نشود و مشاوره ای که با مقام معظم رهبری داشت مشاوره برادرانه وصمیمانه بود و تا آخر بر آن تصمیمی که درخبرگان داشت وفادار بود و اهل شوخی نبوده است.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: هر وقت احساس می کرد انقلاب درخطر است باتمام وجودش مایه می گذاشت و آرمانهای امام و شکوفایی جامعه متعالی یک اصل برای ایشان بود و برای وحدت کلمه تکیه می کرد که دست چپ و راست باید درجهت تعالی انقلاب حرکت کنند تا استمرار انقلاب همراه با اندیشه های امام باقی بماند وهیچ چیزی برای او مهمتر از خود انقلاب و امام و راه ایشان نبوده است.

 رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء افزود: مسیری را که آغاز کردیم راه دشوار و طولانی است که برای رسیدن به آن باید فکر وسیعی داشته باشیم تا زمانی که ملت به صحنه نیاید حکومت بزرگ نمی شود و قدرت حکومت در قدرت ملت است و اگر اقتصاد مقاومتی می خواهیم مردم را به صحنه بیاوریم و هرچه دولت بزرگ تر تلاش کند موفق است و جامعه اسلامی دارای چنین ظرفیتی است.

وی افزود: همه خیر نظام هستند و انحرافی که اخیرا در این کشور ایجاد شد برای نظام و جامعه مصلحت نبود و نیست و این تفکر انحرافی اشتباه است و تمام انگیزه ها دینی باشد و اندیشه متعالی باید انگیزه دینی را هدایت کند و حرف اینکه من این کار را بکنم درست نیست و باید همه به میدان بیایم و خدمت کنیم که این نظام محبوب همه ایران است و مسیری که نظام  اسلامی و تفکر انقلابی امام گشوده است تردیدی نیست که مورد علاقه مردم قرار دارد.

گفتنی است، مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی به همت ستاد بزرگداشت یار دیرین امام و رهبری و با حضور پرشور و گسترده آحاد مردم و مدیران برگزار شد.