مردم آمل خواستار دیدار با مقام معظم رهبری در روز 6 بهمن هستند / زندان آمل موزه مشاهیر و دفاع مقدس شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در جلسه ستاد گرامیداشت 9 دی شهرستان آمل با اشاره به اینکه 9 دی را باید با دو نگاه بنگریم، گفت: 9 دی روز مهم و یک عاشورای ماندگار است که مقام معظم رهبری آن روز را بعنوان حماسه بزرگ و انقلابی دیگری یاد کردند.

 وی افزود: مردم توانستند در 9 دی با تبعیت از فرمایش مقام معظم رهبری در مقابل استکبار جهانی که با همه امکانات داخلی و خارجی فتنه 88 را رقم زده بود ایستادگی کرده و نقشه های آنان را خنثی کنند.

 حجت الاسلام مرتضوی اظهارداشت: رهنمودهای مقام معظم رهبری در خطبه نماز جمعه حماسه ای خلق کرد که امروز مدیون نگاه ماندگار و حماسه ساز 9 دی هستیم.

 امام جمعه آمل با بیان این که بصیرت محوری ملت ایران برکات ارزنده ای داشته است، گفت: امروز مردم با بصیرت بیانات مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرارمی دهند و از مملکت خود دفاع و حراست داشته و همانند روز  9 دی مشت محکم بر دهان دشمنان انقلاب می زنند.

 وی تصریح کرد: 9 دی متعلق به سلیقه سیاسی خاصی نیست بلکه روز ملت ایران است و 9 دی روز وحدت، هماهنگی همه سلایق سیاسی و در یک کلمه رفراندوم عظیم ملی در دفاع از قانون، نظام و رهبری است.

 حجت الاسلام مرتضوی گفت: استکبار جهانی از همان روز فهمید که رمز مقاومت  کشور ما بصیرت است و تصمیم گرفت از راههای مختلف انتقام بگیرد که نتوانست به توفیقی دست پیدا کند.

وی با بیان این که همزمان با روز 9 دی و روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، یادواره شهدای روحانیت مازندران در آمل برگزار می شود، گفت: سخنران مراسم 9 دی آیت الله صادق لاریجانی آملی رییس قوه قضاییه و نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان هستند.

 امام جمعه آمل تصریح کرد: این مراسم در روز پنچشنبه 9 دی بعد از نماز مغرب و عشا در مصلی میربزرگ آمل برگزار می شود.

وی با بیان این که دو نفر از روسای قوای کشور از فرزندان شهرستان آمل هستند، گفت: ما از ریاست قوه قضاییه دو خواسته داریم و طوماری با امضای هزار نفر به عنوان شهر هزارسنگر جمع آوری می شود تا با موافقت ایشان زندان آمل به موزه مشاهیر و دفاع مقدس تبدیل شود.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: دومین خواسته ما از آیت الله آملی لاریجانی این است به پاس مجاهدت های مردم شهرستان هزارسنگر آمل در روز 6 بهمن سال 60 و درج نام آمل در وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره) خواستار این هستیم که دیدار هر ساله مردم آمل در روز 6 بهمن در برنامه سالانه مقام معظم رهبری قرار گیرد.

وی ادامه داد: از محضر آیت الله جوادی آملی هم درخواست چنین موضوعی را صورت می دهیم تا مرقومه ای را برای مقام معظم رهبری بنویسند و این خواسته به حق مردم را تقاضا کنند.