اجازه دست اندازی به قله دماوند آمل را به کسی نمی دهیم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در جلسه معرفی نماد آمل که به مناسبت  روز مازندران برگزار شد اظهارداشت: یک روز بعنوان روز مازندران نام گذاری شد که اتفاق مبارکی است و این استان از هر حیث پیشتاز در طول تاریخ بوده و بسیاری از پدیده های موجود در مازندران انحصاری است.

وی تصریح کرد: آمل را بعنوان تمدن های اولیه ایران داشتیم که حضرت علامه حسن زاده آملی در دیداری فرمودند آمل و شوش تمدن گسترده ای دارند و از همه قدیمی تر هستند که بخش عظیمی از آثار تاریخی این شهر برای قبل از اسلام است.

معاون استاندار مازندران ادامه داد: آمل مرکز و پایتخت حکومت علویان بود که برای ما افتخاری ارزشمند و گرانقدر است و بسیار ارزنده بوده که اسلام را بصورت خالص دریافت کردیم و از ابتدا پیرو خاندان عصمت و طهارت بودیم.

منفرد بیان داشت: امروز به سبب این مقام که آمل پایتخت علویان است به خود می بالیم و ضرورت دارد پاسدار این جایگاه بزرگ و گرانقدر باشیم و تلاشهای ارزشمندی صورت دهیم.

وی با بیان این که آرش کمانگیر برای آمل است و اگر دیگران ادعایی دارند مستند تاریخی ندارد، گفت: مقداری در حفظ سرمایه های طبیعی و جغرافیایی مازندران کفران نعمت کردیم و گونه های نادر جنگلی در استان داشتیم و بخش اعظمی از آن از بین رفته است.

فرماندار ویژه آمل تصریح کرد: چهره ها و شخصیتهای بزرگی در تاریخ آمل داریم و هیچ زمانی سلسله فقاهت در این شهرستان قطع نشده و همواره وجود داشته است.

منفرد ادامه داد: شهرستان آمل در هر دوره ای مرجع عالیقدر داشته است و امروز نیز حضرات آیات حسن زاده و جوادی آملی بعنوان ستارگان درخشان و بزرگ این دیار هستند.

معاون استاندار مازندران افزود: بزرگان شهرستان آمل در طول تاریخ بی نظیر هستند و باید از همه فرصتها استفاده کنیم که ضرورت دارد کارهای شایسته ای در این راستا صورت گیرد.

وی با اشاره به این که باید کاری کنیم آمل بعنوان پایتخت برنج کشور معرفی شود، تصریح کرد: آمل پایتخت علویان بوده است که باید نمادسازی لازم صورت گیرد تا بتوانیم این ظرفیت را نشان داده و معرفی کنیم که امری ارزشمند است.

فرماندار ویژه آمل با بیان این این که آمل شهر هزارسنگر است و امام خمینی(ره) در وصیت نامه سیاسی الهی خویش از شهر آمل و مردم فداکار آن به نیکی یاد کردند، اظهارداشت: قله دماوند آمل در دنیا منحصر بفرد و جزو زیباترین و خوش منظره ترین قله بالای پنج هزار متر دنیا است.

وی ادامه داد: قله دماوند متعلق به آمل است که اصحاب رسانه باید کار بزرگی صورت دهند تا این ظرفیت ارزنده را معرفی کنیم و اجازه نمی دهیم دیگران هر کاری می خواهند صورت دهند.

منفرد تصریح کرد: از گالری امام زاده هاشم(ع) برای آمل و قله دماوند برای این شهرستان است و اجازه دست اندازی به قله دماوند آمل را به کسی نمی دهیم.

معاون استاندار مازندران با بیان این که ضرورت دارد برای همه نمادها شناسنامه تعریف کنیم و میان آنها اولویت را مشخص کنیم، اظهارداشت: گردشگران بسیاری از شهرستان عبور می کنند اما اقامت آنان در آمل به چند ساعت هم نمی رسد و نتوانستیم از این پتانسیل استفاده کنیم که باید تلاشهای ارزشمندی در این مسیر صورت گیرد.