محفل انس با قرآن کریم در قالب طرح ضیافت الهی در لاریجان برگزار شد +عکس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت‌الاسلام‌ رمضان شجاعی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان آمل در مراسم محفل انس با قرآن کریم در قالب طرح ضیافت الهی که با حضور استاد علی محمود الشمیس قاری بین المللی مصری، بخشدار، قاریان برتر قرآنی و اهالی در مسجد ولی عصر (عج) گزنک و در جوار امام زاده ابراهیم(ع) گزانه برگزار شد با بیان اینکه ماه رمضان ماه بزرگی است و باید تلاش شود که همه مؤمنان از این ماه بیشترین بهره را ببرند، عنوان کرد: فعالیت‌های قرآنی در ماه رمضان باید موردتوجه بیشتری قرار گیرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان بابیان اینکه هدف نهایی اسلام، نورانی ساختن جامعه و انسان ‌ها بوده و این ماه فرصتی بسیار مناسب برای نورانی ساختن تفکر و تعبد برای انسان در عصر حاضر است، بیان داشت: حفظ و تقویت بنیه اعتقادی و آموزه‌های دینی، صله ارحام و توجه به قرآن و آموزه‌های اسلامی و قرآنی، باید در ماه رمضان موردتوجه قرار گیرد.

شجاعی قرآن مجید را دارویی شفا بخش دانست و افزود: قرآن نباید در بین مسلمانان مهجور بماند بلکه باید با برگزاری محافل قرآنی در سطح جامعه ترویج پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه ترویج قرآن مجید باعث کاهش جرم در سطح جامعه می شود، اضافه کرد: قرآن مجید قانون و قاموس زندگی بشر است و امروز دشمنان قرآن و اسلام می کوشند بین مسلمانان و قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) جدایی بیاندازند و فرهنگ با ارزش اسلامی و معنویت را از ما بگیرند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان با بیان اینکه قرآن مجید شفا دهنده همه دردها و نجات بخش بشر از بدی و گمراهی است، گفت: امام رضا (ع) در طول عمر پر خیر و برکت خود هر سه روز یک ختم قرآن داشتند و ما به عنوان پیروان امام معصوم (ع) وظیفه داریم به تلاوت قرآن اهمیت دهیم و راه و روش امامان معصوم (س) را دنبال کنیم.

شجاعی به برنامه های در دست اجرای این اداره در ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و بیان داشت: طرح ضیافت الهی در 14 بقعه و اماکن متبرکه در حال برگزاری می باشد که مورد استقبال مردم قرآن دوست منطقه شد.

وی به دیگر برنامه ها از قبیل اعزام دو نفر روحانی از سازمان در روستاهای پلمون و کندلوس ، اعزام 12 نفر از روحانیون بومی ، ضیافت افطاری در شب های ماه مبارک رمضان و مراسم جزء خوانی در بقاع متبرکه توضیحاتی را ارائه داد.

در این آئین روحانی و معنوی قشرهای مختلف مردم روزه دار و مومن لاریجان حضور داشتند که استاد علی محمود الشمیس قاری بین المللی مصری به تلاوت روحبخش آیاتی چند از کلام اله مجید پرداخت و مورد استقبال قرار گرفت.