سردمداران حقوق بشر به دنبال اهداف خود هستند / ضرورت ترویج قرآن در جامعه

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل امروز در خطبه های نماز جمعه آمل با بیان این که ظلم کردن امنیت را از بین می برد گفت: به برکت ایمان امنیت بوجود می آید  و در مسیری گام برداریم که جامعه و شهر ما دارای امنیت باشد.

 وی با بیان این که اولین اعتقاد به خدا ایمان و ظلم نکردن است افزود: ایمان مردم اگرقوی باشد و ترس از خدا نداشته باشیم می شود همان آنهایی که امام علی(ع) را درمحراب به شهادت رساندند.

حجت الاسلام مرتضوی تاکید کرد: ایمان نداشته باشیم باعث می شود که امام حسن(ع) صلح کند و امام حسین(ع) ندای هل من ناصر را فریاد بزند واگر دارای ایمان قوی باشیم قطعا ظلم نمی کنیم و امنیت را همراه با ایمان قوی داشته و درمسیر جهاد و نماز سوق دهیم.

 امام جمعه آمل یادآورشد: یکی از ویژگی های ایمان گناهان نکردن و پیروی از فرامین الهی است و در ماه مبارک رمضان ایمانمان را به نمایش بگذاریم و هرچه خدا فرمان داد انجام دهیم.

 حجت الاسلام مرتضوی عنوان داشت: ایمان جوانان باعث می شود که شهدای مدافعان حرم به سمت ایثار و شهادت سوق داده شوند و سلامت نعمت بزرگی است و سلامت آخرت بدست من و شما رقم می خورد و مثل شهدای حرم هم سلامت مرگ و سلامت آخرت داشتند.

 وی تصریح کرد: شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافعان حرم را نباید فراموش کرد که سلامت و فردای قیامت من و شما را شفاعت می کنند و این بواسطه زیباترین مرگشان که شهادت در راه خدا واهل بیت(ع) بوده است.

 حجت الاسلام مرتضوی با قدردانی از تلاش ها و زحمات نیروی انتظامی و دستگاه قضایی آمل  در برخورد با روزه خواری در جامعه گفت: همه ما باید عامل امربه معروف و نهی ازمنکر باشیم و با روزخواران با زبان خوش برخورد کنیم چرا که اسلام دین محبت است.

 امام جمعه آمل با بیان اینکه در کشور بحرین بواسطه تحریک دشمنان اسلام 70 مساجد و حسینیه را تخریب کردند گفت: درهمین امسال مجوز ساخت کلیسا رامی دهند و در کشور مسلمان بحرین نیروهای اردنی را می آورند تا مسلمانان را سرکوب کنند.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان اینکه بعد از جنگ جهانی سازمانهای مختلفی همانند سازمان حقوق بشر را تاسیس می کنند اضافه کرد: سردمداران حقوق بشر که ادعای آزادی دارند آمریکا است که متاسفانه بیشترین اسلحه را برای سرکوب مسلمانان به بحرین می فروشند.

وی با اشاره به اینکه قصد دشمنان نابودی اسلام در سراسر جهان می باشد افزود: آنها کاری به شیعه و سنی ندارند و فقط می خواهند توحید و نام پیامبر گرامی اسلام نباشد.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که دشمنان تلاش دارند تا به ایران عزیز صدمه وارد کنند اظهارداشت: از فتنه 88 تا به امروز به علت هایی می خواستند به ایران ضربه بزنند و دلارها خرج کردند تا امنیت را از ما بگیرند.

امام جمعه آمل با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص برپائی مجالس انسی با قرآن گفت: جلسات قرآنی را در مساجد و در منازل نصب العین خود قرار دهیم و در دارالمومنین آمل کوچه و خیابان آن باید قرآنی باشد و آن را عملیاتی کنیم.

حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به صحبت های کاندایدهای ریاست جمهوری آمریکا که برجام را پاره می کنیم ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمود اگرآنها پاره کنند ما برجام را آتش می زنیم.

 وی تصریح کرد: چرا باید دوست و دشمن جوانان حزب الهی را تندرو معرفی کنیم و همین جوانهایی که رابطه با آمریکا را مردود می دانند نباید تندرو و گروه فشار معرفی کنیم و این دقیقا شعار دشمن است و باید مواظب باشیم.

امام جمعه آمل با اشاره به اول تیر روز انصاف تاکید کرد: آمل شهر متدین و بازاریان خوبی دارد و خدانکند که گران فروشی در شهرآمل شکل بگیرد و انصاف دراین ماه تمرین کنید و قانع به همان سود کم باشید.