پیام رییس دفتر حضرت آیت الله جوادی در آمل به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام حسن محمودی رییس دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل پیامی را به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان صادر کردند که متن آن بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
در آستانة ماه مبارک رمضان هستیم خدمت همه شما مومنین و مومنات، و روزه داران و نمازگزاران تبریک عرض می کنیم.


باغبان منتظر بهار می ماند، با آمدن بهار باغبان چه شادمان می گردد باغ سرسبز و زیبا و باطراوت می شود امام صادق علیه السلام می فرماید: «لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ رَبِيعٌ» هر چیز بهاری دارد بهار دلها ماه مبارک رمضان است. ماه مبارک رمضان ماه ملاقات صمیمانه با حضرت دوست می باشد جناب حافظ چه زیبا می فرماید:


وقت عزیز رفت بیا تا قضا کنیم       عمری که بی حضور صرُاحی و جام رفت

وقت در فرهنگ اهل عرف یعنی لحظات، روزها، شبها، ماه ها...، اما وقت در لسان اهل الله معنایی دیگر دارد. منظور از وقت نزد این بزرگان یعنی لحظه وصال ، موعد دیدار.

وقت بین دو حزن قرار دارد محب قبل از وصال به محبوب در آتش هجران می سوزد و محزون است اما زمانی که محبوب وعده وصال می دهد لحظه دیدار فرا می رسد و محبوب در کنار محب جلوه می کند،  دل سوخته او را مرحم می شود و تمام اوقات خوش محب همان هنگامه ی دیدار است اما بعد از لحظاتی محبوب عزم رفتن می کند و محب را مجددا به فراق مبتلا می سازد، دوباره محب محزون می گردد لذا در تعابیر می فرمایند:« الوقت محفوفة بین الحزنیین»


چه خوش می فرماید جناب حافظ:
اوقات خوش آن بود که با دوست به سر شد    باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود

ماه مبارک رمضان ماه وصال و هنگامه ی دیدار حضرت حق می باشد.  «وَهُوَ شَهْرٌ دُعيتُمْ فيهِ إلى‏ ضِيافَةِ اللَّهِ» خداوند منان در این ماه عزیز به مشتاقان خود وعده وصال داده است. محبان خدا در این ایام مترصد ماه مبارک رمضان و ضیافت الهی هستند تا در حضور حضرتش اظهار بندگی نمایند باشد که ان شاءالله از نفحات و تجلیات حضرت حق در این ضیافت الهی بهرمند گردیم.


و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته