اولویت کاری همه ما به عنوان خادمین مردم، رضایتمندی و آسایش شهروندان است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، فردوس قربانی نماینده ی شورا در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل در جلسه ای که به منظور بررسی مشکلات آتش نشانی در بافت فرسوده با حضور سید محمد پژومان و روح اله آذرگشت اعضای هیئت رییسه شورای اسلامی شهر آمل ، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ، سرپرست پایگاه چند منظوره مدیریت بحران ، مسئول آموزش و پژوهش شهرداری و کارشناسان سازمان های آتش نشانی و بهسازی و نوسازی در مرکز پژوهش شورای اسلامی شهر آمل برگزار شد گفت : آتش نشانان همیشه و در همه حال در کنار مردم بوده و تمام تلاش خود را دارند تا از لحاظ جانی و مالی برای شهروندان در زمان بروز حوادث ، خللی وارد نشود .

مسئول کمیسیون بهداشت شورای اسلامی شهر آمل در این جلسه اظهار داشت : مقوله تجهیزات و نیروی انسانی مواردی است که لازم است همیشه در مجموعه های خدمات رسان مانند آتش نشانی به آن نگاه ویژه ای شود تا بتوان خدمات بهتری برای شهروندان فراهم کرد .

نماینده ی شورا در سازمان آتش نشانی شهرداری آمل یادآور شد : در حال حاضر مهمترین مشکلات در هسته مرکزی شهر و در نقاطی که دارای بافت فرسوده می باشد کوچه هایی با عرض کم و تراکم زیاد جمعیت است که در زمان بحرانی می تواند حوادث بسیاری را رقم بزند لذا وجود تجهیزاتی که بتواند در این نقاط در زمان حادثه به کمک آسیب دیدگان بیاید ضروری است .

قربانی با بیان اینکه مشکلات بافت های فرسوده در شهرهای بزرگ همواره یکی از دغدغه های مردم و مدیران شهری بوده است  تصریح کرد : با توجه به اینکه بعد از آسفالت برخی از خیابان ها ، شیرهای هیدرانت زمینی مدفون شده اند سازمان آتش نشانی با هماهنگی سازمان عمران شهرداری اقدامات لازم را در جهت بازیابی و پیدا کردن شیرهای هیدرانت زمینی انجام دهد تا در مواقع آتش سوزی و بحرانی در مکان های مختلف امکان دسترسی به آب جهت اطفای حریق صورت گیرد .

وی افزود : سازمان آتش نشانی همچنین می تواند با در اختیار قرار دادن لیست شیرهای هیدرانت ایستاده جدید به مدیریت بحران برای GIS کردن اطلاعات اقدام نماید تا در مواقع آتش سوزی و بحرانی راحت تر بتوان خدمات دهی نمود .

وی با بیان اینکه الحمدا... فاز اول بررسی مشکلات آتش نشانی در بافت فرسوده با همت کارشناسان سازمان های آتش نشانی و سازمان بهسازی و نوسازی و مدیریت بحران به اتمام رسیده است افزود : نصب شیر هیدرانت ایستاده در سه نقطه از بافت فرسوده شهر در انتهای راسته نمدمالان ، تکیه هاشمی یا شاهاندشت محله و نیاکی محله ، پشت حسینیه ارشاد توسط واحد طراحی و نظارت شهرداری با هماهنگی سازمان آتش نشانی نیز در دستور کار قرار دارد .

نماینده ی شورا در سازمان آتش نشانی شهرداری آمل با بیان اینکه فاز دوم بررسی مشکلات آتش نشانی در بافت فرسوده با حضور کارشناسان سازمان های مذکور و مدیریت بحران در دستور کار می باشد خاطرنشان کرد : شناسایی نقاط حادثه خیز با دسترسی کم و نصب شیرهای هیدرانت نیز از اقداماتی است که در دستور کار مدیریت بحران است .

وی در پایان گفت : امیدواریم با اقداماتی که در دستور کار است در زمان وقوع حوادث بهترین بازخورد را برای شهروندان داشته باشیم چرا که خدمات بهتر رضایت مندی شهروندان را دربر خواهد داشت و همه ما به عنوان خادمان مردم اولین موردی که در پی آن هستیم رضایتمندی و آسایش شهروندان است .