مراسم بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در آمل برگزار شد+عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، سرهنگ حسین محمدرضایی، جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران مازندران در مراسم بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی که درحسینیه ثارالله سپاه ناحیه آمل برگزار شد با اشاره به این که فتح خرمشهر فتح ارزش ها است ، گفت: با اتکا به ایمان توانستیم در فتح خرمشهر بر دشمن غلبه کنیم و مردم استقامت و پایداری کردند وپیروزی را به ارمغان آوردند.

 وی با بیان این که سوم خرداد دارای پیام های گوناگون است که باید خوب آن را درک کنیم افزود: این فتح الفتوح بزرگ برای همیشه تاریخ در کشورمان در حال وقوع می باشد که توانستیم با امکانات کم شهر را از دست دشمنان نجات دهیم.

 جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران تاکید کرد: دشمن آمد تا در خرمشهر بماند و استراتژیک آنها بلند مدت بود که می خواستند خرمشهر را برای همیشه از جغرافیای ایران جدا و به جغرافیای عراق اضافه کنند.

محمدرضایی اضافه کرد: نیروهای ارتشی و سپاهی توانستند با استفاده از نیروی ایمان و اعتقاد که در طول دفاع مقدس استفاده می کردند در این حماسه بزرگ استفاده کنند و توانستیم توازن را برقرار کنیم.

 وی اشاره کرد: تا وقتی که ایمان در دست ما است و به خدا اتکا کنیم پیروزی داریم که متاسفانه در کشورهای منطقه چنین اراده ای وجود ندارد تا از خودشان دفاع کنند.

 جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران ادامه داد: ایمان است که یک اراده قوی درست می کند و دشمن عاجز است که بعد از دوران دفاع مقدس هم از این قدرت استفاده کردیم و در سال گذشته در خلیج فارس ناو آمریکایی را متوقف  و با آن همه امکانات تسلیم سپاه شدند.

محمدرضایی تصریح کرد: یکی مولفه ها درهر نظامی اقتصاد می باشد که دشمن با انواع تحریم ها و کارشکنی نتوانست اقتصاد ما را متلاشی کند و امروز قدرت ما رزمندگان نیروی ایمان و اعتقاد می باشد که باید مراقبت کنیم که کاهش پیدانکند و ضرورت دارد تا از خود و خانواده مان شروع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از پیامهای مهم فتح خرمشهر به دشمنان این بود که ایران، افغانستان و عراق نیست که بتوانید براحتی اشغال کنید و مردم ما ازجنس حسین و دست آموز مکتب حسین و فرزندان روح اله و سید علی هستند.

جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: همه نیروهای مسلح و مردم و فاتحان خرمشهر اهل تعصب نسبت به انقلاب، شرف و آبرو هستند و شما نمی توانید با آن رفتاری که با کشورهای دیگر انجام دادید با ما انجام دهید.

وی اظهارداشت: امروز ایران این قابلیت را دارد که در دریای مدیترانه با شما بجنگد و این به سبب تعصبی که به انقلاب و دین دارید و نکند خدایی ناکرده کسانی باشند و کاری انجامبدهند که انگشت پشیمانی را به دهان بگیریم.

محمدرضایی افزود: امروز این آمادگی در میان مردم و جوانان وجود دارد که با استفاده از داشته های خود زمین گیر دشمن نشوند.

سرهنگ پاسدار حکمت داجلیری فرمانده سپاه ناحیه آمل گفت: امروز ملت ما با استفاده از تجربیات بدست آمده در فتح خرمشهر خواهد توانست فتح ارزش ها را در کشورهای مسلمان که داد اسلام و مسلمانی بلند شود انتقال دهند.

وی افزود: برای حمایت از مدافعان حرم در روز سه شنبه این هفته همایش بزرگی تحت عنوان زینبیون همزمان با ساعت 18 در آستان مقدس امام زاده ابراهیم(ع) آمل برگزار می شود.

داجلیری تصریح کرد: بزرگداشت حماسه هایی مانند فتح خرمشهر ضرورت دارد که باید در این راستا تلاش های شایسته و ارزنده ای داشته باشیم.

در این مراسم از تعدادی رزمندگان آملی عملیات بیت المقدس  تقدیر و سپاس گذاری شد. 

گفتنی است؛ در پایان این همایش کتاب کبوتران حرم در پاسداشت مقام والای شهدای مدافع حرم با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و نیروهای نظامی و انتظامی رونمایی شد.