نشست اعضای شورای تامین آمل با فعالان واحدهای تولیدی برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در نشست اعضای شورای تامین آمل با مدیران واحدهای صنعتی که در شهرک صنعتی امام زاده عبداله(ع) آمل برگزار شد اظهارداشت: حضور در جمع مدیران واحدهای صنعتی افتخاری برای ما است و ضرورت داشت اعضای شورای تامین در میان صنعتگران حضور پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: نیاز است برگزاری جلسات ما خروجی های لازم را داشته باشد و تلاش ما در راستای رفع مشکلات وجود واحدهای صنعتی است.

منفرد ادامه داد: آمل در حوزه صنعت پیشتاز است که حدود 50 درصد صنعت مازندران به این شهرستان تعلق داشته و 80 درصد صادرات استان نیز از آمل صورت می گیرد.

معاون استاندار مازندران افزود: توجه به بخش صنعت مهم است که باید در این عرصه اهتمام شایسته ای داشته باشیم و تلاش می کنیم حمایت های خوبی از واحدهای صنعتی صورت دهیم.

محمدتقی جوادی، رییس انجمن کارفرمایان آمل در این جلسه اظهارداشت: مشکلاتی برای واحدهای صنعتی وجود دارد که باید برای رفع آن چاره اندیشی درست و شایسته ای انجام شود.

وی تصریح کرد: اگر می خواهیم برای حفظ اشتغال موجود گام برداریم باید از صنایع حمایت های خوبی داشته باشیم که امری مهم و اساسی است.

اسماعیل خاتمی، رییس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران اظهارداشت: صنعت غذا چون با سفره مردم در ارتباط است اهمیت بسزایی دارد و عمده صادرات مازندران نیز در خصوص غذا می باشد.

وی تصریح کرد: 5 سال است داریم رکود را تجربه می کنیم و در اقتصادی که رکود تداوم پیدا می کند در تمام ارکان آن نقش می بندد و متاسفانه با هشدارهایی که داده شده است دولت از برخی مسائل غافل بوده و استراتژی در بخش غذا نداریم.

رییس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران خاطرنشان کرد: معدل سبد غذایی ما در یک سال حدود 30 درصد افت کرده است و پیش بینی ما این می باشد صنایع غذایی با 28 تا 30 درصد ظرفیت مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان این که روند تعدیل نیروها شروع شده است و باید منتظر تعطیلی ها باشیم، گفت: دپو در انبارها سنگین شده و بخش کشاورزی و دامپروری ما دارای مشکل است که 100 درصد تقاضای مردم پایین آمده است.

خاتمی ادامه داد: بازار قاچاق دارد تقویت می شود و ایجاد بازارهای سنتی به هیچ وجه تحت کنترل نیست که دارد به صنعت آسیب می زند و با توسعه بازار فله فروشی، بیمارها گسترش پیدا می کند.

رییس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران خاطرنشان کرد: کنترلی روی وضعیت بازار وجود ندارد و با رکود جدی مواجه هستیم که تشدید می شود و هر برنامه ای برای رفع رکود باید ناظر بر افزایش مصرف باشد.

گفتنی است؛ اعضای شورای تامین آمل از تعدادی از واحدهای صنعتی واقع در شهرک صنعتی امام زاده عبداله(ع) آمل بازدید کردند.