لبنیات مازندران در بازارهای روسیه/ 38 تن پنیر و شیر خشک از کاله آمل به مسکو صادر شد

 

کمال نیوز: مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت : نخستین محموله صادراتی این استان به کشور روسیه روزشنبه با ارسال پنیر وشیرخشک از شرکت کاله آمل با مهر وتایید دامپزشکی به مسکو انجام شد.

سیدحسین رضوانی روز یکشنبه درحاشیه ارسال نخستین محموله صادراتی شرکت کاله آمل به روسیه به خبرنگار ایرنا افزود: صادرات محصولات پروتئینی و لبنیات از ایران به روسیه در راستای تفاهم نامه صورت گرفته دوکشور وبه لحاظ نزدیکی مازندران به کشور روسیه عملیاتی شد.


وی ادامه داد: دامپزشکی مازندران از میان ممیزی هایی که برای شرکت هایی تولید لبنیات استان داشته و این ممیزی ها به تایید دامپزشکی کشورروسیه رسیده و در نهایت کدصادراتی برای لبنیات مازندران که شرکت کاله آمل بوده، صادر شد.


مدیرکل دامپزشکی مازندران ادامه داد: شرکت بخش خصوصی وطرف قرار داد برای شروع این همکاری دو جانبه شیرخشک وپنیرشرکت کاله را تایید و خواهان واردات آن به روسیه شده است.


مدیرپژوهش وتوسعه شرکت کاله آمل هم دراین رابطه گفت: این شرکت در نخستین گام 20 تن شیرخشک و 18 تن پنیربه درخواست کشور روسیه به این کشور ارسال خواهد کرد.


نقی زاده، ارزش این مقدارمحصولات صادراتی از آمل به مقصد روسیه را 180 هزار دلاراعلام واضافه کرد: براساس توافق های انجام شده شرکت کاله آمل با طرف روسی، کاله آمل هرماه حدود 2 هزارتن پنیر وشیرخشک به روسیه صادرخواهد کرد.


وی با بیان اینکه این شرکت تمایل دارد درصورت درخواست کشور روسیه سایر لبنیات این شرکت را به این کشور صادرکند، افزود: هم اکنون محصولات تولیدی شرکت لبنی کاله آمل به بیش از 11 کشور آسیایی واروپایی صادر می شود.


نقی زاده، ارزش صادرات لبنیات شرکت کاله آمل را درسال گذشته میلادی حدود 240 میلیون دلار اعلام وابرازامیدواری کرد: با هدف گذاری این شرکت، میزان صادرات محصولات لبنی کاله آمل به بیش از 350 میلیون دلار درپایان سال مالی 2016 افزایش یابد.