هیچ وکیلی از مازندران در پارتی شبانه دستگیر نشد

کمال نیوز: عضو هیات رئیسه کانون وکلای مازندران گفت که هیچ وکیلی از مازندران در پارتی شبانه در ' سرخرود ' شهرستان محمودآباد دستگیر نشده است .

.بهرام ولی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود : در پارتی شبانه پنجشنبه در سرخرود از مجموع دستگیر شدگان فقط دو نفر وکیل بودند که هیچ یک از آنان تحت پوشش کانون وکلای مازندران نبودند.
 

وی ادامه داد : یکی از آنان وکیل کانون وکلای دادگستری از استان قم و دیگری وکیل ماده 187 قوه قضائیه از استان گلستان بود.


ولی پور با تاکید بر اهمیت جایگاه وکالت در شریعت مقدس اسلام ، گفت : جایگاه وکیل و وکالت به اندازه ای بالاست که یکی از اسماء جل جلاله 'وکیل ' است و ما به فرض صحت موضوع ، واقعا از حضور دو تن از وکلا حتی از استان های دیگر در چنین مراسمی ، همچنین با برخوردهای این گونه متاسف و ناراحتیم .


بازرس کانون وکلای مازندران اظهار داشت : افراد ناخالص در هر صنف یا جایگاه حساسی وجود دارند و کانون وکلا نیز از این قاعده مستثنی نیست ، اما در عین حال تعداد آنان در کانون وکلا انگشت شمار است.


ولی پور افزود : یکی از آموزش های ما به وکلا و کارآموزان وکالت ، رعایت اصول اخلاقی قبل از رعایت مباحث مالی است و همه این موارد را رصد می کنیم.


وی ادامه داد : به دوستان و همکاران در کلاس های آموزشی و جلسات سفارش می شود تا این موارد را همواره مدنظر داشته باشند که خوشبختانه تاکنون موفق هم بوده ایم .


او گفت : بنده به عنوان عضو کوچگی از جامعه بزرگ وکالت با افتخار اعلام می کنم که وکلای کانون ها از سالم ترین ها در کشور هستند.


روابط عمومی دادگستری کل مازندران دیروز به نقل از مسئول حفاظت اطلاعات این نهاد از دستگیری تعدادی وکیل در یک پارتی شبانه در سرخرود محمود آباد خبر داده بود .


در خبر این روابط عمومی آمار دستگیرشدگان 15 نفر اعلام و تاکید شده بود که دو وکیل از قم و گلستان هستند.


ابهام موجود در آن خبر با ذکر دستگیری 15 نفر بدون اشاره به این که همه دستگیر شدگان وکیل نبودند ، این شائبه را در افکار عمومی دامن زد که تمامی افراد دستگیر شده وکیل بودند و دو تن از وکلا هم غیر مازندرانی و از استان های قم و گلستان بودند.