پنجمین کارگاه آموزش شهروندی در آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، با همکاری سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری و مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر آمل پنجمین کارگاه آموزش شهروندی با موضوع معرفی، مراقبت و تکثیر گیاهان هوازی، انواع کاکتوس و تراریوم و با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، معاون خدمات شهری شهرداری آمل، رئیس منابع طبیعی، مدیران عامل سازمانهای وابسته به شهرداری و علاقمندان در سرای مهر شهرداری آمل برگزار شد.

اسداله تورنگ رییس شورای اسلامی شهر آمل ضمن قدردانی از مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل به جهت برگزاری چنین کارگاه های آموزشی برای فرهنگ سازی و خدمت رسانی به شهروندان گفت: برگزاری جشنواره فضای سبز و کارگاه آموزشی پیام آور شادابی و نشاط است و تشویق خانواده ها به پرورش و حفاظت از گیاهان و ترویج فرهنگ حفظ و نگهداری از فضای سبز شهری را به دنبال دارد.

تورنگ ادامه داد: نگاه کردن به گل و گیاه موجب برانگیخته شدن احساس شادی، آرامش و طراوت، مثبت اندیشی و دوری از غم و اندوه می شود.

وی با بیان اینکه ارتباط  با گل و گیاه و طبیعت و لذت بردن از زیبایی های آنها راهی ساده اما مهم جهت کسب آرامش ، طراوت و تلطیف روح و روان آدمی می شود خاطرنشان کرد: آموزش چهره به چهره شهروندان به منظور بالابردن اطلاعات آنها در رابطه با مسائل و مشکلات فضای سبز شهری، رفع نیاز آنها به اطلاعات لازم برای نگهداری صحیح از فضای سبز می شود.

رییس شورای اسلامی شهر آمل تاکید کرد: امیدواریم اینگونه آموزش ها در راستای توسعه و ترویج فرهنگ فضای سبز در آینده نیز استمرار داشته باشد که وجود فضای سبز گسترده و زیبا موجب داشتن شهروندان شاداب و پویا می شود و آموزش شهروندی عامل مهمی در کاهش هزینه های حفظ و نگهداری فضای سبز می باشد.

وی با بیان اینکه در واقع اگر شهروندان توسعه فضای سبز را لازمه زندگی شهری بدانند  بخشی از بار نگهداری و حفظ چنین فضاهایی کاهش می یابد افزود: اگر فرهنگ کاشتن گل و گیاه در بین شهروندان رواج پیدا کند ، سراسر نقاط شهر را گل و گیاه دربر می گیرد و دیگر شاهد هزینه های زیاد نگهداری گل و گیاه در سطح شهر نخواهیم بود.

خانم محبوبه علیزاده مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل با اشاره به برگزاری موفقیت آمیزچهار کارگاه آموزش شهروندی گفت: در این کارگاه آموزشی برای شهروندان علاقه مند به گل و گیاه برنامه های متنوع آموزشی به صورت رایگان ارائه می شود.

وی افزود: با توجه به رشد زندگی آپارتمان نشینی در شهرها، نهادینه کردن استفاده از گل و گیاه در محیط زندگی بسیار ضروری است.

مدیرعامل سازمان پارکها وفضای سبز شهرداری آمل ارتقای سطح آگاهی شهروندان را در امر نگهداری از فضای سبز و گل و گیاه سطح شهر مهم خواند و برپایی این نوع کارگاههای آموزشی را در تحقق این مهم ضروری دانست.

علیزاده برپایی کارگاه آموزش شهروندی را امری موثر در اشاعه فرهنگ حفظ  و نگهداری فضای سبز شهری بیان کرد و گفت: توسعه فضاهای سبز و گل گياه در سطح شهر از سوی این سازمان و گسترش گل و گياه در آپارتمانها از سوی مردم موجب  زيبايی شهر می شود.

وی در پایان از مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر آمل و شهرداری آمل در برپایی پنجمین کارگاه آموزش شهروندی تشکر و قدردانی کرد.