بهره گیری از تمام ظرفیت های بسیج برای تحقق اقتصاد مقاومتی / تدوین 250 طرح با هدف تولید و اشتغال در آمل+عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، سرهنگ حکمت داجلری فرمانده سپاه ناحیه شهرستان آمل در نشست با خبرنگاران در محل سپاه ناحیه شهرستان آمل با اشاره به اینکه در بخش تحقق اقتصاد مقاومتی ابتدا باید گفتمان سازی به عنوان اولویت مهم در میان مردم نهادینه شود، گفت: تنها با همراهی مردم اقتصاد بیمار کشور درمان خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی ریاضتی نیست بلکه خودسازی می باشد بیان داشت: باید در اقتصاد مقاومتی از بحران عبور کنیم و بر روی پای خودمان بایستیم تا مردم بیایند و وارد عرصه تولید شوند.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان آمل با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی در حقیقت اجرای اصل 44 قانون اساسی می باشد ادامه داد: کارها را باید به مردم سپاریم و مشارکت دادن سبب تحقق اقتصاد مقاومتی می شود.

داجلری اظهارداشت: 48 درصد صنعت مازندران در آمل مستقر است که به طبع دارای مشکلات عدیده می باشد و امیدواریم با نشست های کارشناسی و حضور اعضای شورای تامین بتوانیم مشکلات شرکت ها را برطرف کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان آمل از تدوین250 طرح اقتصاد مقاومتی با هدف رویکرد تولیدی و اشتغال زایی توسط این فرماندهی در سطح شهرستان خبر داد و گفت: این طرح ها در بخش های مختلف کشاورزی، صنعتی و خدماتی اجرا می شود و به متقاضیان متناسب با نوع طرح تسهیلات مربوطه پرداخت می شود.

وی افزود: رویکرد پرداخت تسهیلات امسال به افراد نخواهد بود و در راستای خرید صنایع تبدیلی که برای ایجاد اشتغال پایدار در سطح شهرستان آمل اقدام کنند پرداخت می شود و ای نکه فقط بسیجیان شامل بهره مندی از این طرح می شوند هم نیست.

فرمانده سپاه ناحیه آمل با بیان اینکه این طرح از سال های گذشته نیز در سطح سپاه ناحیه این شهرستان در حال اجرا است، اضافه کرد: سال گذشته و از محل اجرای این طرح ها حدود 14 میلیارد ریال تسهیلات با هماهنگی سپاه ناحیه شهرستان برای ایجاد اشتغال پراخت شد.

فرمانده سپاه ناحیه آمل همچنین به سهمیه اعزام حدود یک هزار و790 نفری شهروندان این شهرستان برای شرکت در آیین گرامیداشت سالگرد امام راحل در مرقد بنیانگذار کبیرانقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: حدود یکصد نفر از قشرهای مختلف مردم شهرستان آمل نیز روز هفتم خرداد ماه پیاده به مرقد امام راحل اعزام می شوند.

حجت الاسلام حسین محمدیان، نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه آمل با بیان این که با دست خالی توانستیم در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم، گفت: دشمن با تمام هزینه های سنگینی که برای براندازی نظام کرد نتوانست ایران اسلامی را ساقط کند.

وی  افزود: ملتی که توانست نظام پهلوی را ساقط  کند  جنگ هشت سال دفاع مقدس و تهاجم فرهنگی را مدیریت کرد و هرگز دشمن نخواهد توانست با ترحیم های اقتصادی این ملت را از پای درآورد که باید این آرزو را به گور ببرد.

حجت الاسلام محمدیان خاطرنشان کرد: دشمن در برنامه خود شکست اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود دارد اما با وجود رهبری هوشمند، ملتی قهرمان و قانون اساسی پیشرو به خواست خدا این انقلاب همانند خورشید درخشان می درخشد و تا رسیدن به اهدافش به پیش می رود.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه آمل خاطرنشان کرد: در امر اقدام  و عمل اقتصاد مقاومتی همه دستگاه ها باید پای کار بیایند تا به سهمی که نسبت به نظام و ارزش ها دارند وفادار باشند، توقع داریم مدیران دست ملت را بگیرند و کمک کار مردم باشند.

وی اضافه کرد: ما در همه عرصه ها می توانیم دشمن را زمین گیر کنیم و لازمه این کار همراهی مدیران است و این همراهی سبب خواهد شد که دشمن آرزوهای خود را به گور ببرد.