زنگ سپاس معلم در هنرستان دخترانه امام محمدباقر آمل نواخته شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،زنگ سپاس معلم با حضور امام جمعه آمل، معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل، فرمانده انتظامی آمل، مدیران شهری و مدیر و معاونین آموزش و پرورش آمل در هنرستان دخترانه امام محمدباقر(ع) آمل نواخته شد.

حمید محمدنسب مدیر آموزش و پرورش آمل با گرامی داشت روز معلم و سالروز شهادت استاد مطهری اظهارداشت: شهید مطهری درد دین داشته و مقتضیات زمان را به خوبی درک کرد.

وی تصریح کرد: قدر می دانیم روز معلم روز شهادت کسی قرار گرفت که به درستی معلمی کرده و مبنا و اساس جمهوری اسلامی را طراحی کرده است.

مدیر آموزش و پرورش آمل ادامه داد: شهید مطهری کتب ارزشمند و مفیدی دارد که مبنای عقیدتی و فکری است و قدر معلم را کسی می شناسد که به خدا و پیامبر احترام می گذارد.

محمدنسب افزود: معلمان آمل در عرصه های مختلف جایگاه والایی دارند که از 8 هزار پرسنل خود قدردانی و سپاس داریم.

مدیر آموزش و پرورش آمل ادامه داد: همه خودشان را مدیون معلمان می دانند و ما 16 معلم فداکار خود را سال گذشته از دست دادیم که جای آنان خالی است.

حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی امام جمعه آمل با گرامی داشت روز معلم و سالروز شهادت استاد مطهری و تقدیر از تلاش های مدیریت و عوامل مجموعه آموزش و پرورش آمل اظهارداشت: راه دانش و دانایی را به نحوی شایسته انتخاب کردیم.

وی افزود: شهید مطهری جانانه در برابر شبهات ایستادگی و برای دفاع از اسلام و انقلاب گام های ارزشمندی برداشته است.

امام جمعه آمل ادامه داد: ضرورت دارد ادب و آداب اسلامی را رعایت کرده و زمینه احترام به بزرگان خود را فراهم کنیم که تحقق آن برکات ارزشمندی دارد.

وی افزود: احترام به استاد، معلم، زحمتکشان و بزرگان ضرورت دارد که باید در این عرصه به نحو شایسته ای کوشا باشیم.

حجت الاسلام رحمانی آملی بیان داشت: ضرورت دارد قدردان معلمان و بزرگان خود باشیم و تلاش کنیم احترام شایسته ای به این عزیزان صورت دهیم.

احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل اظهارداشت: سر تعظیم خدمت معلمان فرو می آوریم و به معلمان که زحمات بسیاری می کشند درود می فرستیم.

منفرد ادامه داد: معلم به نوعی سازنده است و روح محصل را در اختیار دارد که وظیفه ای مهم و خطیر است.

معاون استاندار مازندران تصریح کرد: در آموزش و پرورش براساس آیات قرآن ابتدا تزکیه و تعلیم داریم که کار معلم آموزش کلاسیک نیست و معلم به دانش آموز درس زندگی می آموزد.

فرماندار ویژه آمل بیان داشت: معلم شمع فروزانی است که همه وجود خود را گذاشته است تا دانش آموز را مهیای ورود به جامعه کند.

وی ادامه داد: بالندگی سند توسعه و اجرا و تحقق آن بر دوش انسان های توسعه یافته و فرهیخته است که خود به معلمی رسیدند.

گفتنی است؛ در این مراسم پس از نواختن زنگ سپاس معلم از خانم فرهمند همسر سردار شهید محمد جعفری، خانم باقریان همسر زنده یاد متولی، خانم سلمانی معاون پرورشی هنرستان، خانم سعیدی معاون آموزشی هنرستان و خانم پونه توسلی قدردانی شد.

کتایون ملوک زاده مدیر هنرستان امام محمد باقر (ع) آمل گفت : هنرستان کاردانش از سال 1367 تاسیس ودرحال حاضربارشته های تولید چند رسانه ای وطراحی دوخت وطراحی الگو رایانه وطراحی دوخت ضخیم دوزی وتولیدوپرورش گیاهان آپارتمانی وتولید صنعتی فرآورده های لبنی وطراحی دوخت فنی با 217 دانش آموز در سال تحصیلی 95...94 فعال بوده هنر آموزان ودبیران با مدارج کارشناسی ارشدوکارشناسی به تدریس مشغول می باشند .

وی افزود : موفقیتهای این سال تحصیلی قبولی 95 نفر در دانشگاه دولتی وغیر انتفاعی وکسب رتبه اول ودوم مسابقات فرهنگی وهنری واولین هنرستان فعال در آموزش همراه با تولید واولین هنرستان تعالی مدیریت مدرسه براساس سند تحول بنیادین موفق در مسابقات علمی استانی.