هکر تلگرام در شهرستان آمل دستگير شد

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، فرمانده انتظامي شهرستان آمل، از شناسايی و دستگيري زني که با هک حساب کاربري يکي از آشنايان خود در شبکه اجتماعي تلگرام اقدام به ارسال پيام هاي غير متعارف مي کرد، خبر داد.

سرهنگ ولي اله گنجيان مقدم ، فرماندهی انتظامی آمل در تشريح اين خبر گفت: در پي مراجعه فردي با مرجوعه قضايي به ماموران پليس فتا در شهرستان آمل،مبني بر اينکه فردي ناشناس در شبکه اجتماعي تلگرام، با نفوذ به سامانه هاي رايانه اي و مخابراتي وي اقدام به هک حساب کاربري اش کرده، موضوع در دستور کار ماموران پليس فتا اين فرماندهي قرار گرفت.

وي گفت: ماموران پليس فتا با انجام اقدامات اطلاعاتي و فني دريافتند،گوشي تلفن همراه ديگري به حساب کاربري شاکي متصل بوده و به واسطه ي آن اقدام به ارسال پيام هاي غير متعارف براي ليست مخاطبين شاکي شد که در اين ارتباط زني که از آشنايان شاکي نيز بوده به اتهام هک حساب کاربري در شبکه تلگرام شناسايي و دستگير شد.

فرمانده انتظامي شهرستان آمل گفت: متهمه پس از دستگيري در اظهارات خود به پليس عنوان داشت، در شبکه ي اجتماعي تلگرام عضويت داشته و شاکي از آشنايانش مي باشد و از روي کنجکاوي با ارسال پيام تهديد آميز و به واسطه ي مهندسي اجتماعي حساب کاربري تلگرام وي را هک کردم.

سرهنگ گنجيان مقدم، افزود: متهمه پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مرجع قضايي شد.