آیین اختتامیه کارگاه مهارت های زندگی قرآنی در آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، سعید قربانی، رییس دارالقرآن کریم مازندران در آیین اختتامیه کارگاه مهارت های زندگی قرآنی که با حضور فرماندار ویژه آمل ، مدیر آموزش وپرورش ، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی آمل در دانشکده علوم قرآنی آمل برگزار شد اظهارداشت: بعضی از زمان ها فرصت هایی برای انسان ایجاد می شود که زمینه ای برای خیر و برکات فراوان است.

وی تصریح کرد: در طول دوره های برگزاری کارگاه مهارت های زندگی قرآنی در سراسر کشور، سیزده دوره در استان مازندران برگزار شد که همواره مورد استقبال ارزنده ای قرار گرفته است.

قربانی ادامه داد: کارگاه مهارت های زندگی قرآنی داشته های ما را به خودمان معرفی کرده و می شناساند که قرآن کریم به ابعاد مختلف زندگی انسان پرداخته است.

رییس دارالقرآن کریم مازندران افزود: زندگی قرآنی بسیار شیرین است و خود ما هستیم که باید زندگی را در مسیر زیبایی ها قرار داده و در این راستا کوشا باشیم.

وی بیان داشت: بهره گیری از فرهنگ قرآنی زمینه ای برای تحقق سبک زندگی دینی است که استفاده شایسته از قرآن کریم بهره های ارزشمندی برای انسان دارد.

قربانی اظهارداشت: زندگی دینی سخت است اما انسان می تواند در این راستا به نحوی شایسته گام برداشته و زمینه سعادت و رستگاری خود را فراهم کند.

حجت الاسلام اسماعیل رمضانی، رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل در این مراسم با بیان این که قرآن و عترت هرگز از هم جدا نمی شود و حقیقتی در دو تجلی است، گفت: مراکز مذهبی و فرهنگی باید قرآن و اهل بیت معصومین(ع) را در کنار هم داشته باشند.

وی افزود: سبک زندگی دینی همان حرکت در مسیر بهره گیری از سیره اهل بیت معصومین(ع) است که باید برای گسترش فرهنگ علوی کوشا باشیم.

استاد حوزه علمیه مازندران خاطرنشان کرد: انسانی که می خواهد در مسیری قرار گیرد برای او مشکلاتی ایجاد می شود و گاهی کاری را شروع می کنیم که استقامت در آن بسیار مهم است.

حجت الاسلام رمضانی بیان داشت: اگر به علمی دست پیدا کردیم باید زمینه عمل به آن را فراهم کنیم که ضرورت دارد علم و عمل در کنار هم باشد.

گفتنی است؛ کارگاه مهارت های زندگی قرآنی به مدت چهار روز و به همت اداره تبلیغات اسلامی آمل، شورای اسلامی شهر، شهرداری آمل و مراکز قرآنی نورالسراج و زهرای مرضیه(س) و با حضور اساتید قرآنی از سازمان دارالقرآن کریم کشور در دانشکده علوم قرآنی آمل برگزار شد.