درخواست مجوز راه اندازی 240 دهیاری جدید در مازندران به وزارت کشور ارسال شد

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خیری کمال نیوز ، جان اله عبدی مدیرکل امور روستایی وشوراهای استانداری مازندران افزود: اقدامات اولیه برای راه اندازی دهیاری های جدید در استان ایجاد شده و همه این تعداد دهیاری در نیمه نخست امسال راه اندازی خواهد شد.

وی اضافه کرد: تاکنون یکهزار و 917دهیاری در روستاهای مازندران ایجاد شده و از این حیث استان جزو استانهای برتر کشور در راه اندازی دهیاری در کشور است.

وی اضافه کرد: امسال همچنین در روستاهای با جمعیت بیش از 20خانوار در استان ایجاد خواهد شد و دراین راستا  روستاهای مرزی استان در اولویت هستند.

مدیرکل امور روستایی وشوراهای استانداری مازندران گفت: درخواست برای راه اندازی 240 دهیاری جدید در روستاهای بالای30خانوارمازندران و مجوز به وزارت کشور ارسال شد.

وی همچنین به اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در روستاهای استان اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون در حدود 60درصد بخش های استان در حال انجام است.

عبدی افزود: به همین منظور پارسال تعداد 140خودروی حمل زباله در روستاهای دارای اولویت استان توزیع شده و امسال هم توزیع خودروهای مکانیزه حمل زباله انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: با هماهنگی ایجاد شده با شهرداریهای استان ، شهرداری هایی که دارای کارخانه کمپوست هستند، زباله روستاها نیز به این کارخانه حمل خواهد شد.

عبدی یادآورشد: تاکنون بیش از 150 ایستگاه آتش نشانی در دهستان های استان راه اندازی شده و برای مدیریت بحران در روستاهای نیز با همکاری هلال احمر تاکنون در 113روستای مازندران خانه های هلال راه اندازی شد.