تندیس شهید منفرد نیاکی بزودی در آمل نصب می شود

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل در جلسه کمیته زیباسازی شورای اسلامی شهر ، ضمن گرامیداشت 29 فروردین روز ارتش ، گفت : به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از مقام شامخ شهید گرانقدر منفرد نیاکی مرکز پژوهش شورای اسلامی شهر آمل جلسات متعددی را برای بررسی این امر اختصاص داده که پیگیری ساخت و نصب تندیس این شهید بزرگوار در دستور کار قرار دارد و سعی داریم تا این تندیس پس از جانمایی مناسب در شهر آمل نصب گردد .


شهید مسعود منفرد نیاکی معروف به امیر سرلشکر منفرد نیاکی جانشین رئیس اداره سوم عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده لشکر ۹۲ زرهی در زمان جنگ ایران و عراق بود . او در سال ۱۳۳۱ وارد دانشکده افسری شد و در سال ۱۳۵۵ به درجه سرهنگی رسید و در زمان جنگ ایران و عراق در عملیات‌های مهمی همچون طریق القدس ، فتح المبین ، بیت المقدس ، تنک چزابه ، والفجر و رمضان در مسئولیت‌های فرماندهی حضور داشته و بعد از شهید صیاد شیرازی نقش پر رنگی در ارتش ایران ایفا نمود .

 دکتر فرزین محمودی پاتی رییس مرکز پژوهش شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه جانفشانی ها ، رشادت‌ها و خدمات ارتش هم در تاریخ ثبت و ضبط شده است و هم برای اهل نظر پوشیده نیست اظهار داشت : ارتش در دوران قبل از آغاز دوران دفاع مقدس در مقابله با منافقین و نقش آفرینی در 8 سال دفاع مقدس موفقیت های چشمگیری داشته است .


وی افزود : همان طوری که رهبر معظم انقلاب مد ظله العالی فرمودند نیروهای مسلح در کشورهای دیگر تزیینی و ویترینی و صرفا برای بقای حاکمیت هستند و بدون توان و کارآیی خاص حضور دارند و حتی گروهی از نیروهای مسلح در کشورهای دیگر دست به جنایت می زنند اما تنها نیرویی که بر مبنای مکتبی و معنوی است نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است و این یک افتخاری بزرگ برای نیروهای مسلح است .


سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه این تندیس در راستای تکریم مقام والای شهید گرانقدر منفرد نیاکی نصب می شود یادآور شد : همه ما در مقابل شهدا مسئول هستیم زیرا هر چه داریم حاصل مجاهدت و ایثار این عزیزان است ، بنابراین گرامیداشت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان وظیفه تنها یک دستگاه خاص نیست ، بلکه تمامی آحاد جامعه در مقابل شهدا و خانواده شهیدان مسئول هستند .


وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی در سطح جامعه در گرو زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان است ، افزود : شورای اسلامی شهر و شهرداری بر اساس رسالت کاری خود با نصب یادمان و تندیس های شهدا در سطح شهر می‎تواند نقش بسزایی در این زمینه ایفاء کند که امیدوارم این گونه فعالیت ها ماندگار و تاثیرگذار باشد .