از حرکت لاک پشتی تعریض خیابان امام رضا تا معضل سگ های ولگرد و تصویب اعتبار بزرگداشت روز معلم +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، همزمان با میلاد امام محمد باقر(ع) جلسه علنی شورای اسلامی شهر آمل با حضور کلیه اعضا در سالن اجتماعات شورا برگزار شد.

 اسدالله تورنگ رییس شورای اسلامی شهر آمل با اشاره به اقدامات شهرداری وسازمان بهسازی و نوسازی و آرامستان شهرداری آمل گفت: حرکت زیبا در ضلع غربی، شرقی، خیابان مخابرات و یکنواختی تابلوهای تجاری در سبزه میدان باعث رونق بخشیدن بازار شد که بازاریان و مردم رضایت کامل داشتند.

 وی افزود: درسال جاری هم به پیشنهاد شهرداری و توسط سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری، سقف پروژه سنتی نوراسته شروع خواهد شد.

رییس شورای اسلامی شهر آمل در خصوص تصویب کلیات بودجه شهرداری در سال 95 بیان داشت: شهرداری پیشنهاد بودجه 134 میلیارد تومانی را داده بود که با وضعیت درآمدی عملی نبود و با اصلاح درآمدها به 127 میلیارد تومان تصویب شد که قرار است شهرداری اصلاح بودجه را تنظیم کند.

 فردوس قربانی رییس کمیسیون بهداشت شورا با اشاره به نامه های وارده بیان داشت: درخصوص افزایش سگهای ولگرد در سطح شهر موجب شد تا نارضایتی را در بین مردم در محلات بوجود بیاورد.

 وی تصریح کرد: همه این مصیبت ها را نباید به گردن شهرداری بگذاریم و برای امنیت مردم دولت در این خصوص چه اعتباراتی گذاشته است و اگر شهرداری راسا بیاید و نسبت به کشتن سگهای ولگرد اقدام کند همه دادشان بلند می شود که شهرداری سگ کشی راه انداخته است.

عضو شورای اسلامی شهر یادآورشد: متاسفانه کسانی که داعیه حمایت از حیوانات را دارند خودشان هیچ برنامه و راه حلی ندارند وفقط دنبال این هستند که شهرداری چه می کند.

 قدرت الله نائیج نژاد عضو شورا عنوان داشت: تنها راه چاره این است که برای امنیت مردم در رفت و آمد در محلات تقاضای دستور تیر را از دادستان بگیریم و گرنه روز به روز بر تعداد سگ در محلات افزوده می شود.

 علی قاسمی عضو شورا با اشاره به اینکه در سال گذشته در 15 اسفند کلیات بودجه شهرداری به تصویب رسیده است گفت: متاسف از این هستیم که شهرداری هنوز نتوانسته بودجه اصلی را جهت تصویب به صحن شورا بیاورد و با این روند قطعا در ادامه با مشکل مواجه خواهیم شد.

 وی با بیان اینکه اولویت اصلی شهرداری در پروژه سال 95 تعریض بلوار امام رضا (ع) می باشد بیان داشت: درسال گذشته برای تعریض بلوار امام رضا 10 میلیارد تومان اعتبار گذاشتیم وتنها 5/3 میلیارد تومان هزینه شد.

 قاسمی اظهارداشت: متاسفانه تا اسم تعریض خیابان به وسط می آید سیستم کاری عوض می شود و همه به فکر تشکیل کمیته تعریض هستند در حالی که در بازگشایی بلوار ولایت مگر کمیته ای تشکیل شد.

عضو شورا یادآورشد: امسال برای تعریض بلوار امام رضا 15 میلیارد تومان بودجه داریم و همه باید همت کنیم تا پایان دوره چهارم شورا این امر محقق شود و آنچه تاکنون انجام شد بصورت لاک پشتی صورت گرفته است.

اکبریوسف نژاد عضو شورا ادامه داد: همه باید برای تعریض خیابان امام رضا همت کنیم و اگر در امر اجرای پروژه مالکین با قیمت کارشناسی موافق نیستند پول به حساب صندوق دولت واریز شود و شهرداری براساس قانون تملک نسبت به تعریض اقدام کند.

خسرو ابراهیم زاده عضو شورا با اعلام اینکه بازار روز خیابان امام رضا (ع) دیگر بحثی است که امروزه مردم شهر را می‌آزارد، ادامه داد: در بودجه سال 94 برای بازسازی این بازار قدیمی آمل مبلغ 800 میلیون تومان در نظر گرفته شد و حتی برای انتخاب پیمانکار نیز مبلغی اختصاص یافت که متاسفانه تاکنون اقدامی برای این بازار تاریخی و قدیمی انجام نشده است.

وی ادامه داد: در بودجه سال 95 برای بازار روز امام رضا 300 میلیون تومان بودجه پیش بینی شده است.

عضو شورا اظهارداشت: گرفتن مشاور در شورا خلاف صد در صد است و شورا باید برای گرفتن حق وحقوق خود و بررسی پرونده ها یک مشاور حقوقی داشته باشد که از وجود کارمندان واحد حقوقی شهرداری استفاده شود.

 ابراهیم زاده با بیان اینکه چند سال است که هنوز نتوانستیم همایش تجلیل از ورزشکاران و مدال آوران را برگزار کنیم گفت: هرسال پیشنهاد می دهیم و مصوبه هم می دهم ولی اجرایی نمی شود و باید برای همه اقشار اعم از پرستاران، خبرنگاران ،کارگران و بازنشستگان شهرداری که 30 سال برای شهر زحمت کشیدند و دیگر قشرهای زحمت کش در طول هر سال برنامه ریزی داشته باشیم.

روح الله آذرگشت رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آمل با اشاره به برگزاری نشست با مسئولین آموزش و پرورش آمل در خصوص برگزاری گرامیداشت روز معلم گفت: امسال هم مانند سنوات گذشته شورا و شهرداری در امر مراسم تجلیل از معلمان با هماهنگی آموزش وپرورش عمل خواهد کرد.

در این جلسه قدرت الله نائیج نژاد به عنوان نماینده شورا درتصمیم گیرهای کلان روز معلم انتخاب شد.