یادواره شهدای ویژه حلقه های صالحین شهید صیاد شیرازی و شهدای دهه 90 شهرستان آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، یادواره شهدای ویژه حلقه های صالحین شهید صیاد شیرازی و شهدای دهه 90 شهرستان آمل همزمان با میلاد امام محمدباقر(ع) و سالروز شهادت امیر صیاد شیرازی و به همت شورای اسلامی و دهیاری روستای شادمحل آمل و پایگاه مقاومت بسیج خواهران ایثار و با حضور امام جمعه دابو و دشت سر، خانواده های معظم شهدا و شهدای مدافعان حرم، ایثارگران، جانبازان، اعضای شورای اسلامی، دهیاری  و حضور پرشور مردم ولایت مدار روستای شادمحل در حسینیه علی اصغر برگزار شد.

 حجت الاسلام و المسلمین مهدی تقی زاده امام جمعه دابو و دشت سر با اشاره به این که گفتمان در بیان شهادت و شهید در حد یک حرف و واژه نیست، گفت: در گفتمان شهدا از مکتبی سخن می گوییم که نشان دهنده تمامیت ارضی کشور جمهوری اسلامی ایران و نظام اسلامی است.

وی افزود: این مکتب برگرفته از مکتب اصیل اسلام ناب محمدی است که در مسیر ادامه آن منویات مقام معظم رهبری علمدار این نظام بی بدیل قرار دارد.

 وی با تاکید بر این که جهان اسلام از مکتب شهدای عزیز الگو می گیرد، ادامه داد: اصالت فرزندان حزب الله ایران اسلامی براساس تفکر شهدا بوده که درتمام عرصه ها به منصه ظهور و پیروزی رسانده است و در تمام صفحات زندگی شان خالصانه همانند شهید صیاد شیرازی ها و امیر منفرد نیاکی ها تلاش کردند.

امام جمعه دابو و دشت سر با اشاره به این که در سال 95 با پیام نوروزی رهبر انقلاب اقتصاد مقاومتی از شعار به اقدام وعمل تبدیل می شود، عنوان داشت: دیگر گذشته است دورانی که پیام مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی در حد شعار، سمینارها، سخنرانی ها و چاپ کتاب ها بود.

حجت الاسلام تقی زاده اظهارداشت: کسانی که اقتصاد مقاومتی را به تمسخر می گیرند و چشم طمع به غربی ها دوختند  وبه دنبال اقتصاد غربی هستند بدانند که اقتصاد اسلامی را فرزندان انقلاب خلق کردند و رهبر انقلاب در کنار جسم شهید صیاد شیرازی نماز می خواند.

وی با انتقاد از کسانی که در حرف در تبعیت از مقام معظم رهبری سخن می گویند اظهارداشت : بهره گیری از تفکر انقلابی بودن این است که در مسیر فرمایشات رهبری باشند نه فقط در حرف و سخن که بتوانند درمیان مردم وجهه ای بدست آورند.

حجت الاسلام تقی زاده با گرامی داشت سالگرد شهید آوینی افزود: شهید آوینی ها مسیر خود را انتخاب کردند و اگر بخواهیم از مکتب شهید و شهادت بیان کنیم مصادق بارز آن امثال شهید جعفری ها و شهدای مدافع حرم هستند که بعضی از شهدا جسم عزیزشان چندین بار قطعه قطعه شد که این نشان از تفکر انقلابی گری آنها بوده است.

 امام جمعه دابو و دشت سر با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که پساتحریم تاکنون هیچ سودی برای مردم نداشته است، خاطرنشان کرد: امروز در سایه پساتحریم بسر می بریم که متاسفانه فقط آمدند و رفتند و ما را مورد هجمه خود قرار دادند.

حجت الاسلام تقی زاده با بیان این که امروز خواص با ساده لوحی در مسیر غرب قرارمی گیرند، تصریح کرد: کسانی که در مسیر ولایت قرار دارند با بصیرت هستند و گرنه در مسیر کسانی قرار می گیرند که دلباخته غرب هستند و امروز کسانی که خود را تابع پیروی امام می دانند و معتقد به مقام معظم رهبری نباشند در مسیر انحراف قرار می گیرند.

 وی با انتقاد از کسانی که حرف از اصلاحات به زبان جاری می کنند اما درعمل در مقابل مقام معظم رهبری می ایستند، گفت: آیا در مسیر تفکر رهبری ایستادن اصلاحات است یا این که دنباله روی سیاست غرب رفتند یک نوع اصلاحات برای شما حساب می شود.

حجت الاسلام تقی زاده با تاکید بر این که پدران و مادران شهدا ولی نعمتان نظام اسلامی هستند، بیان داشت: این عزیزان صاحبان اصلی نظام هستند و اگر کسی در مقابل تفکرات شهدا قرار گیرد باید در مقابل این بزرگواران جوابگو باشد که شهدای ما جان دادند تا مسیر انقلاب با عزت باقی بماند و شمع محفل بشریت هستند.

امام جمعه دابو و دشت سر با تاکید بر این که ضرورت دارد قدردان و حق شناس مکتب شهدا باشیم، تصریح کرد: خدایی ناکرده کاری نکنیم که فرهنگ شهادت را با فرهنگ غرب عوض کنیم  که متاسفانه در فیلم های سینمایی دیده می شود که باید مدیران فرهنگی کشور به گوش و هوشیار باشند.

بهزاد ولی زاده، رییس شورای اسلامی روستای شاد محل با قدرشناسی و سپاس از برگزار کنندگان و شرکت کنندگان این مراسم اظهارداشت: امروز امنیت و آسایشی که داریم در گرو فداکاری شهیدان عزیز است.

وی اشاره کرد: تنها کاری که می توانیم برای شهدا انجام دهیم برگزاری چنین مراسم هایی است که تلنگری برای ما باشد که هیچ وقت شهدا را فراموش نکرده و ادامه دهنده راه این عزیزان باشیم.

رییس شورای اسلامی روستای شاد محل  تصریح کرد: بزودی برنامه هایی توسط شورای اسلامی و دهیاری برای گرامی داشت مقام شهدا برگزار می شود که نیازمند همکاری و مشارکت همه عزیزان است.