مرمت بازار آمل اولویت سازمان بهسازی و نوسازی در سال 95

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،حمید رضا طاهرنژاد مدیر عامل بهسازی و نوسازی شهرداری آمل با بیان اینکه در سال 94 سنگفرش تیمچه اول بازار آمل با مساحت 550 متر مربع و سنگفرش کوچه مخابرات با مساحت 800 متر مربع با پوشش سنگ های گرانیتی مورد بهره برداری قرار گرفت افزود:سنگفرش راسته گروسی با مساحت 500 متر مربع  و میدان تکیه مشایی و راسته منتهی به آن با مساحت 950 متر مربع  نیز در حال انجام است.

وی با اشاره به طرح مسقف کوچه های شرقی و غربی شهرداری آمل که برگرفته از معماری بومی مازندران است گفت: تکمیل مرمت کوچه مخابرات آمل نیز بر این اساس شکل خواهد گرفت.

طاهر نژاد خاطر نشان کرد: با همکاری سازمان آرامستان تابلوهای تجاری واقع در این کوچه ها نیز بر اساس فرم ایرانی و اسلیمی طراحی و اجرایی می شود.

مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی تلاش حوزه تملک این سازمان را در بازگشایی ها ستودنی عنوان کرد و گفت: این حوزه موفق به تملک حدود 8 هزار  و 218 مترمربع ملک اعیانی و 25 هزار و 585 متر مربع عرصه فقط در پروژه بلوار ولایت شمالی شد.

طاهرنژاد ادامه داد: در راستای اجرای طرح تفصیلی این سازمان جهت تملک اراضی در حال فعالیت است تا مانند تجربه های موفق قبلی بستر سرمایه گذاری در شهر را فراهم کند.

وی از اجرای المان میدان میر حیدر آملی به مساحت 100 متر مربع و در فرم شش وجهی در سال جاری جاری خبر داد و گفت: نوع سازه آن به صورت اسکلت فلزی با پوشش آجر و سنگ خواهد بود.

طاهر نژاد همچنین از افتتاح المان مناره  آمل در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این مناره که در معماری آن از طرح مناره مسجد تاریخی امام حسن عسگری(ع) آمل اقتباس شده است در مرحله نهایی ساخت قرار دارد.

وی تداوم کاوش شهر قدیم آمل ، ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی آمل را از دیگر موضوعات پیش روی این  سازمان اعلام کرد وگفت: برنامه های دیگری در راستای حفظ هویت شهر آمل اندیشیده شده است که در صورت تامین اعتبار در سطح ملی قابل اجرا خواهد بود.