وزارت راه فرودگاه آمل را به‌عنوان فرودگاه شمال کشور و معین تهران معرفی کرد

 

کمال نیوز: نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس مصوبه وزارت راه و شهرسازی، فرودگاه آمل که قرار است در این شهرستان ساخته شود، به‌عنوان فرودگاه شمال کشور و معین تهران تغییر عنوان یافت.


عزت‌الله یوسفیان‌ملا اظهار کرد: ایجاد فرودگاه مجهز و معتبر یکی از نیازهای اساسی در استان‌های شمالی کشور است.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون به‌دنبال موافقت مسئولان و وزیران دولت برای ایجاد فرودگاه در شهرستان آمل هستیم.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقدامات اولیه ایجاد فرودگاه جدید در مازندران انجام شد، بیان کرد: برخی از اقدامات هم‌اکنون در حال اجرا است.

این مسئول با اشاره به جدیدترین تصمیم وزیر راه و شهرسازی و اعلام آن در قالب نامه‌ای به نهادهای ذی‌ربط، خاطرنشان کرد: فرودگاه آمل که قرار است در این شهرستان ایجاد شود
براساس مصوبه وزارت راه و شهرسازی به شماره 02/10/115 به فرودگاه شمال کشور و فرودگاه معین تهران تغییر عنوان پیدا کرد.

یوسفیان‌ملا با اعلام اینکه با ایجاد این فرودگاه طی سال‌های آینده شاهد ارائه خدمات به مردم استان‌های شمال کشور همانند مازندران، گیلان، گلستان و سمنان هستیم، بیان کرد: علاوه بر این اقدام مهم، فرودگاه آمل به‌عنوان فرودگاه معین تهران معرفی شد.

وی اضافه کرد: در شهرهای بزرگ دنیا باید برای فرودگاه اصلی در پایتخت و دیگر کلان‌شهرها فرودگاه معین درنظر گرفته شود تا در صورت مهیا نبودن نشستن هواپیما در فرودگاه اصلی، فرودگاه معین با مهیا کردن شرایط آماده فرود هواپیما شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در گذشته استان گیلان به‌عنوان فرودگاه دوم و معین تهران بود ولی امروزه اصفهان به‌عنوان فرودگاه معین ارائه خدمات می‌دهد.

این مسئول با اشاره به اینکه تصمیم وزیر راه و شهرسازی در زمینه تغییر عنوان فرودگاه آمل به فرودگاه شمال کشور و معین تهران بسیار مسرت‌بخش و غیرقابل تصور بود، تصریح کرد: این مهم می‌تواند اقدام بزرگی برای توسعه و رشد لازم در آمل باشد.

یوسفیان‌ملا با اعلام اینکه وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی موارد تأمین زمین مورد نیاز را مطرح کرد، گفت: مکاتبات لازم از سوی وزارت راه به سازمان فرودگاهی و هواپیمایی کشور اعلام شد./فارس