برگزاری جشن بزرگ کوثر در آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛ جشن بزرگ کوثر به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه الزهرا(س) و روز زن با حضور امام جمعه آمل، فرماندار ویژه آمل، شهردار، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران و بانوان در سالن کوثر پارک بانوان برگزار شد.

حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی با گرامی داشت میلاد باسعادت حضرت فاطمه الزهرا(س) با بیان این که همه ایام روز زن و مادر است، گفت: در یک کشور اسلامی بانوان ما فعالیت های شایسته ای داشته و خدمات ارزنده ای ارائه می دهند.

امام جمعه آمل با بیان این که باید کاری کنیم خداوند متعال به برکت حضرت فاطمه الزهرا(س) از همه راضی و خشنود باشد، افزود: روز زن و مادر پراهمیت است که ضرورت دارد به نحوی شایسته گرامی داشته شود.

وی خاطرنشان کرد: این همایش به سبب اهمیت و عظمت مناسبت روز زن و مادر برگزار شده است که باید تلاش کنیم اهتمام شایسته ای در راستای برگزاری جشن های بزرگداشت مقام شما بزرگواران و میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س) داشته باشیم.

حجت الاسلام رحمانی آملی ادامه داد: در جهانی زندگی می کنیم و میان هشت میلیارد جمعیت دنیا همه ما حرف نخست را می زنیم و سخنی برای گفتن داشته و حجابی در مسیر نشان دادن داریم.

امام جمعه آمل افزود: دنیا غرق در گناه و معصیت است و اهل آن را می بینیم که هر روز در حال کشتن مظلومان بوده و دست به این کار ناشایست می زنند.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران خاطرنشان کرد: شیعه اثنی عشری در جهان نورافشانی کرده و نورانیت دارند که نباید زرق برق دنیا ما را غرق خود کند و نیاز است عصمت، عفت و مادر بودن را نگاه کنیم.

وی با بیان این که دنیا در جهان معصومه ای همانند حضرت فاطمه الزهرا(س) ندارد، گفت: این بانوی والامقام با سادگی زندگی کرده و با صبر و استقامت در این دنیا زندگی کرده است.

حجت الاسلام رحمانی آملی با اشاره به این که انسان باید از زرق و برق دنیایی دوره کرده و در مسیر عزت و عظمت قدم بردارد، افزود: دنیامحوری مانع تعالی و سعادت انسان می شود که ضرورت دارد برای تحقق رضایت حضرت حق گام برداریم.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام به حضرت فاطمه الزهرا(س) ارادت و دوستی خاصی داشته و بیان می کرد دخترم بوی بهشت می دهد که باید خود را در محضر این بزرگواران قرار دهیم.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که بهره گیری از سیره فاطمی اسوه ای تعالی بخش است، گفـت: ضرورت دارد ادامه دهنده راه این بانوی بزرگوار بوده و تلاش کنیم در مسیر بهره گیری از تعالیم والای دینی و سیره نورانی اهل بیت معصومین(ع) حرکت کنیم.

حجت الاسلام سید معصوم حسینی رییس دانشکده علوم قرآنی آمل در این مراسم خاطرنشان کرد: ما در عصری زندگی می کنیم که نیاز به الگو و راهنما داریم و حضرت فاطمه الزهرا(س) بهترین اسوه برای ما در عصر کنونی است که می توانیم از ایشان استفاده ارزنده ای صورت دهیم.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: امروز مادری که فرزند خود را تربیت می کند و به سمت دشمن می فرستد تا برای حفظ نظام اسلامی جان خود را فدا کند و یا مادری که دختر خود را فاطمی تربیت می کند برگرفته از مکتب این بانوی گرانقدر است.

حجت الاسلام حسینی با بیان این که حضرت فاطمه الزهرا(س) بهترین الگوی تحقق سبک زندگی اسلامی است، گفت: ما می توانیم در ابعاد مختلف سیاسی، روابط اجتماعی، فرزند داری، شوهرداری و دیگر امور از این بانوی ارزشمند بهره برداری داشته باشیم.

رییس دانشکده علوم قرآنی آمل با اشاره به این که حضرت فاطمه الزهرا(س) در عصر علم و دانش و تکنولوژی می تواند راهگشای سعادت و تعالی ما باشد، گفت: ما می توانیم با اسعانت از این بانوی بزرگوار در مسیر بندگی حضرت حق و صداقت محوری قدم برداریم.

وی خاطرنشان کرد: خواهران ما می توانند با استعانت از حضرت فاطمه الزهرا(س) در راستای حفظ حجاب و عفاف خود کوشا بوده و زمینه ترویج و گسترش فرهنگ متعالی حجاب و عفاف را فراهم کنند.