آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران در پی آبگرفتگی و سیلاب در آمل

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز به نقل از روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان آمل؛ احمد منفرد با بيان اينکه با توجه به هشدار مديريت بحران استانداري مازندران و مديريت هواشناسي بر بارش شديد باران در اين استان اين شهرستان از ۲۰ ساعت پيش شاهد بارش خفيف و شديد بوده است، يادآور شد: اين بارش موجب افزايش آب رودخانه هراز و سر ريز شدن سردهنه‌هاي بخشي از مسير اين رودخانه شده است.

وي با تاکيد براينکه بارش شديد باران از صبح امروز موجب افزايش آب رودخانه گرم ‌رود منطقه بليران شده است، اظهار داشت: اين افزايش آب سرريز شدن سردهنه‌هاي اين رودخانه شده و به همراه خود آب‌گرفتگي و سيلاب به پنج روستاي بخش دشت‌سر آمل شده است.

منفرد اين آب‌گرفتگي را در روستاهاي سرخ‌کلا، نوده، تمسک، شهنه‌کلا، گل‌مزار بيان و عنوان کرد: متاسفانه سيلاب در روستا سرخ‌کلا از وضعيت نامناسبي را ايجاد کرده است.

فرماندار ويژه آمل با تاکيد براينکه تمام اکيپ ستاد مديريت بحران شهرستان در اين روستاها حضور يافته و به خدمات‌رساني اهالي روستاها مي‌پردازند، اظهار داشت: با توجه به وضعيت نامناسب روستاها از ستاد مديريت استان و شهرستان تقاضاي کمک‌رساني شده است تا تجهيزاتي چون بيل مکانيکي محيا شود.

وي مهمترين عامل در اين وضعيت بحران را ايجاد آرامش به روستائيان با حضور مسئولان امر در محل حادثه دانست و خاطرنشان کرد: علاوه بر حضور دستگاه‌هاي ستاد در محل سيل‌زدگي، حوزه فعاليت ستاد در فرمانداري آمل نيز در آمادگي کامل قرار گرفته‌اند.