نجات جان 21 گیر افتاده در سیلاب روستای بلیران آمل +عکس

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل، در پی تماس شهروندان با سامانه 125 سازمان در ساعت 4:53 روز 13 فروردین نیروهای امداد ونجات سازمان آتش نشانی به منطقه بلیران آمل اعزام شدند.

محمدرضا رضایی مقدم مسئول ایستگاه مرکزی سازمان در گفتگویی اظهار داشت در پی تماس شهروندان مبنی بر گیر افتادن در سیلاب نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شده که با مشاهده گیر افتادن سه خودرو ، و 12 نفر بعد از ایمن سازی محل اقدام به نجات آنها نمودند.

رضایی مقدم همچنین افزود در اواخر امداد رسانی به گیر افتادگان ، از ستاد فرماندهی آتش نشانی تماس دیگری برقرار شده و اعلام گیر افتادن 8 نفر دیگر که شامل دو کودک 5 ساله نیز بوده نمودند که با سرعت عمل بالا گروه دوم امدادی جهت نجات اعزام شده و موفق به رها سازی گیر افتادگان شدند.

وی در ادامه گفت در سیلاب به وجود آمده در اثر بارندگی های اخیر متاسفانه پل ارتباطی روستای بلیران تخریب گردید که نیروهای آتش نشانی اقدام به آزاد سازی مسیر عبوری آب نمودند.

آتش یار سوم رضایی مقدم افزود در زمان آزاد سازی عبور آب با اطلاع رسانی توسط ستاد فرماندهی مبنی بر حمله قلبی یکی از اهالی روستا و نیاز فوری به کمکهای اولیه با هماهنگی با اورژانس 115 با استفاده از روش های امداد ونجات نیروهای امدادی به آنطرف رودخانه خروشان رفته و مصدوم را از روستا خارج نموده و تحویل نیروهای اورژانس 115 دادند.

در پایان مسئول ایستگاه مرکزی سازمان از نیروهای اوژانس 115 تشکر نمود.

لازم به ذکر است در این عملیات معاونت محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل ومعاونت ایشان نیز حضور داشتند که در پایان از پرسنل سازمان آتش نشانی تشکر نمودند.