کشف 153 هزار و 260 عدد مواد محترقه / متلاشی شدن باند سارقان منزل با 38 فقره سرقت در آمل

 

سرهنگ ولی الله گنجيان مقدم فرمانده انتظامی شهرستان آمل در گفتگو با پایگاه خبری کمال نیوز، گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با مواد محترقه و ارتقاء امنيت اجتماعی و به منظور پيشگيری از وقوع حوادث دلخراش در چهارشنبه آخر سال، در پی انجام تحقيقات پليسی مبنی بر اينکه افرادی اقدام به فروش انواع مواد محترقه و توزيع آن در سطح شهرستان می کنند، رسيدگی به اين موضوع در دستور کار پليس امنيت عمومی آمل قرار گرفت.

وی افزود : پس از انجام اقدامات اطلاعاتی ماموران پليس امنيت عمومی موفق به شناسايی چند نفر از عاملان تهيه و توزيع مواد محترقه و انفجاری و کشف محل فعاليت آنان شدند.

سرهنگ گنجيان خاطر نشان کرد: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضايی، در يک عمليات غافلگيرانه متهمان را دستگير و در بررسی از منازل آنها موفق به کشف 153 هزار و 260 عدد انواع مواد محترقه از نوع ترقه کپسولی، ترقه کرميت، آبشاری، پروانه ای و ... شدند.

وی اظهار داشت: در اين راستا دو نفر به نام های "اسماعيل- د" و "فرزين- پ" دستگير و برای سير مراحل تحويل مرجع قضايی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل در خصوص متلاشی شدن باند سارقان منزل با 38 فقره سرقت در  آمل  ادامه داد: در پی وقوع چندين فقره سرقت منزل در سطح شهرستان آمل، موضوع به طور ويژه در دستور کار ماموران انتظامی اين فرماندهی قرار گرفت.

وي افزود: با رصد نحوه ورود و شگرد سارقان و نوع اموال مسروقه، مشخص شد افراد به صورت حرفه ای دست به سرقت زده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل اظهار كرد: روند كاری آنان به اين صورت بوده است كه سارقان پس از حصول اطمينان از نبود وسايل بازدارنده نظير دزدگير و دوربين مداربسته، اقدام به سرقت منزل می كردند.

سرهنگ گنجيان مقدم، گفت: ماموران با تحقيقات گسترده و اقدامات پليسی، اين باند سرقت منزل را شناسایی و ضمن هماهنگی با مراجع قضايی، پنج عضو از اعضای اين باند به نام های"عباس- د"،"عيسی- ح"،"رضا- الف"،"مسعود- ع"و"حميد- ت" را در عمليات های منسجم و جداگانه دستگير كردند.

وی با بيان اينكه اين متهمان در بازجويی های به عمل آمده، تاكنون به 38 فقره سرقت منزل اعتراف كرده اند، تصريح كرد: مقادير زيادی اموال مسروقه از مخفيگاه سارقان كشف و به مالباختگان تحويل داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل از دستگیری عامل برداشت غير مجاز از حساب يک دانشجو در آمل خاطرنشان کرد : در پی مراجعه يکی از شهروندان به پليس فتا مبنی بر برداشت غير مجاز از حساب بانکی وی ، موضوع در دستور کار کارشناسان پليس فتای اين شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل افزود: کار شناسان پليس فتا پس از انجام تحقيقات همه جانبه موفق شدند متهم که سرقت اطلاعات بانکی شاکی اقدام به برداشت 10 ميليون و 750 هزار ريال وجه نقد از حساب بانکی وی در چندين مرحله کرده بود شناسایی و دستگير شد.

سرهنگ گنجيان خاطر نشان کرد: متهم که متصدی يکي از کافی نت های اين شهرستان بوده هنگام ثبت نام شاکی برای شرکت در  دانشگاه موفق به سرقت اطلاعات حساب بانکی و برداشت غير مجاز از حساب وی شده بود.

وی از دستگیری سارق قطعات خودرو با 13 فقره سرقت اظهارداشت:  در پي وقوع سرقت های متعدد قطعات خودرو در منطقه و شكايت تعدادی از شهروندان از طريق تماس با مركز فوريت های 110 تيمی ويژه تشكيل و ماموران تحقيقات برای شناسايی سارق يا سارقان آغاز کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل گفت: پس از تحقيقات گسترده و اقدامات اطلاعاتی، سارق به هويت "علی- ن" شناسايی و در عملياتی غافلگيرانه توسط ماموران دستگير شد.

وِ افزود: متهم که پس از دستگيری به 13 فقره سرقت قطعات خودرو در سطح شهرستان اعتراف کرد با هماهنگی مراجع قضایی در بازرسی از محل اختفای اموال مسروقه توسط وی ،اموال مسروقه كشف شد.

سرهنگ گنجيان خاطر نشان کرد: متهم پس از تشكيل پرونده برای سير مراحل قانونی به مرجع قضايی معرفی شد.