مسابقات حفظ قرآن کریم در بخش لاریجان برگزار شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، با حضور رییس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان، رییس اداره آموزش و پرورش لاریجان و جمعی از مردم مومن و ولایت مدار، مسابقات حفظ قرآن کریم در شهر رینه لاریجان برگزار شد.

حجت الاسلام رمضان شجاعی رییس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان با بیان این که از وظایف مهم سازمان اوقاف و امور خیریه مدیریت بقاع متبرکه، موقوفات و ترویج فرهنگ قرآن و قرآن آموزی است، گفت: تروج فرهنگ قرآنی امر گرانقدری است که باید در این راستا اهتمام شایسته ای وجود داشته باشد.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه لاریجان خاطرنشان کرد: اداره اوقاف و امورخیریه برنامه های ویژه و مهمی را در راستای ترویج فعالیت های قرآنی در دست اقدام دارد که می تواند نقش بسزایی در گسترش مفاهیم قرآنی در جامعه داشته باشد که از علاقمندان و دوستداران جهت بهره گیری از برنامه های این اداره دعوت می شود.

وی افزود: ترویج فرهنگ قرآنی ثمرات و برکات ارزشمندی داشته و بهره گیری از آن نظام اسلامی را در مسیر پیشرفت و تعالی قرار می دهد که ضرورت دارد به این امر مهم و اساسی توجه شود.

حجت الاسلام شجاعی با بیان این که قرآن کریم بهترین هدایت کننده جامعه بشری است، گفت: انسان با تمسک به کلام وحی می تواند زندگی خود را در مسیر سعادت و رستگاری قرار داده و به مراتب والایی برسد.

وی با اشاره به این که قرآن کریم سرچشمه همه کمالات و عاملی در مسیر تعالی و پیشرفت انسان است، بیان داشت: نیاز است انسان با حضور در محضر این کتاب نورانی و بهره گیری از آن زندگی خود را بیمه کرده و در مسیر کمالات گام بردارد.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه لاریجان افزود: نیاز است در راستای ترویج برنامه های قرآنی با هدف گسترش مفاهیم این کتاب نورانی در جامعه کوشا بوده و از همه ظرفیت ها برای توسعه فرهنگ قرآنی گام برداریم که برکات و دستاوردهای ارزشمندی دارد

حجت الاسلام شجاعی بیان داشت: نفرات برتر مسابقات قرآنی تعیین و به اداره کل اوقاف مازندران اعلام می گردد که هریک از قرآن آموزان گواهینامه حفظ جزء سی ام قرآن کریم دریافت می کنند.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه لاریجان درحاشیه این مراسم درگفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه  اجاره ‌نامه 200 موقوفه لاریجان بروزرسانی شد گفت: بروزرسانی موقوفات سبب اجرای بهتر نیت واقف می شود.

وی با بیان اینکه مراجع تقلید و علما بر بروزرسانی اجاره نامه موقوفات تاکید دارند، ادامه داد: تنظیم قرارداد اجاره برای متصرفان موقوفات یکی دیگر از برنامه های اوقاف به شمار می رود که به صورت جدی در حال پیگیری است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان از تنظیم 40 سند اجاره اولیه موقوفات خبرداد و گفت: از این تعداد 37 سند مربوط به موقوفات متصرفی و 3 سند مربوط به موقوفات غیرمتصرفی است.

شجاعی بیان کرد: 200 اجاره نامه موقوفات لاریجان با تلاش کارشناسان بهره وری بروزرسانی شد که 190 اجاره نامه متصرفی و 10 اجاره نامه غیرمتصرفی است.