برگزاری مرحله چهارم آزمون سراسری طرح تربیت حافظان قرآن کریم در آمل +عکس

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره اوقاف و امورخیریه آمل، حجت الاسلام رسول علیخانی، رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل با اشاره به برگزاری مرحله چهارم آزمون سراسری طرح تربیت حافظان قرآن کریم در آمل اظهارداشت: این آزمون همزمان با سراسر کشور در آمل نیز برگزار شد.

وی با اشاره به این که 1583 نفر در این آزمون شرکت کردند، بیان داشت: مرحله چهارم آزمون سراسری طرح تربیت حافظان قرآن کریم در حوزه های امتحانی مصلی بزرگ قدس آمل، مسجد علامه حسن زاده آملی، حسینیه اعظم میربزرگ، دانشکده علوم قرآنی، مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت، امام زاده عبدالله(ع) اسکومحله و حوزه علمیه خواهران حضرت فاطمه الزهرا(س) آمل صورت گرفت.

حجت الاسلام علیخانی خاطرنشان کرد: شاهد برگزاری مرحله پایانی چهارم طرح تربیت حافظان قرآن کریم به عنوان بزرگ ترین رویداد قرآنی کشور در جوار امام زادگان و بقاع متبرکه هستیم که به فرموده رهبری معظم انقلاب اسلامی که امام زادگان و بقاع متبرکه باید به قطب های فرهنگی تبدیل شود.

وی با بیان این که از وظایف مهم سازمان اوقاف و امور خیریه مدیریت بقاع متبرکه، موقوفات و ترویج فرهنگ قرآن و قرآن آموزی است، گفت: تروج فرهنگ قرآنی امر ارزنده ای است که باید در این راستا اهتمام شایسته ای وجود داشته باشد.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل خاطرنشان کرد: اداره اوقاف و امورخیریه برنامه های ویژه و مهمی را در راستای ترویج فعالیت های قرآنی در دست اقدام دارد که می تواند نقش بسزایی در گسترش مفاهیم قرآنی در جامعه داشته باشد که از علاقمندان جهت بهره گیری از برنامه های این اداره دعوت به عمل می آید.

وی افزود: ترویج فرهنگ قرآنی ثمرات و برکات ارزشمندی داشته و بهره گیری از آن نظام اسلامی را در مسیر پیشرفت و تعالی قرار می دهد که ضرورت دارد به این امر مهم و اساسی توجه شود.

حجت الاسلام علیخانی با بیان این که قرآن کریم بهترین هدایت کننده جامعه بشری است، گفت: انسان با تمسک به کلام وحی می تواند زندگی خود را در مسیر سعادت و رستگاری قرار داده و به مراتب ارزنده و شایسته ای دست پیدا کند.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل با اشاره به این که قرآن کریم سرچشمه همه کمالات و عاملی در مسیر تعالی و پیشرفت انسان است، بیان داشت: نیاز است انسان با حضور در محضر این کتاب نورانی و بهره گیری از آن زندگی خود را بیمه کرده و در مسیر کمالات گام بردارد.

وی افزود: نیاز است در راستای ترویج برنامه های قرآنی با هدف گسترش مفاهیم این کتاب نورانی در جامعه کوشا بوده و از همه ظرفیت ها برای توسعه فرهنگ قرآنی گام برداریم که برکات و دستاوردهای ارزشمندی دارد.

حجت الاسلام علیخانی خاطرنشان کرد: از برگزارکنندگان مرحله چهارم آزمون سراسری طرح تربیت حافظان قرآن کریم، مربیان، شرکت کنندگان و همه فعالان که با برنامه ریزی شایسته خود زمینه پیشبرد شایسته این حرکت عظیم قرآنی را فراهم کردند کمال تقدیر و تشکر را داریم.

گفتنی است؛ امام جمعه آمل، معاون فرماندار و جمعی از مسئولین از روند برگزاری آزمون بازدید کردند.