برگزاری همایش روز ملی مهندس در آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیور ، همایش بزرگ مهندسین شهرستان آمل با حضور رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر آمل، مهندسین و خانواده های آنان، به همت نظام مهندسی ساختمان آمل، شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل در سالن پیامبراعظم برگزار شد.

مهندس فرشید لیتکوهی رییس نظام مهندسی ساختمان آمل در این همایش با تبریک روز مهندس، گفت: پنجم اسفند ماه به عنوان روز ملی مهندسی نام گذاری شده است که خواجه نصیرالدین طوسی هرگز خود را در مفاهیم واژه ها خلاصه نکرده و ارزش های اخلاقی و انسانی را بر همه چیز مقدم می شمرد.

وی با تاکید بر این که باید رهرو خواجه نصیرالدین طوسی باشیم، افزود: جایگاه موثری در جامعه داریم که امروز اهمیت نظام مهندسی بر کسی پوشیده نیست.

رییس نظام مهندسی ساختمان آمل با بیان اینکه مهندسین طلایه داران عمران کشور هستند بیان داشت: اگر به اطراف خود دقت کنیم معمار آفرینش پرودگار بزرگ با دقت و ظرافت خاص جهان را آفرید که با خلق و آفرینش بزرگی جلوه خودش را به نمایش گذاشت.

لیتکوهی ادامه داد: در نماد تمام انسانها کلیه صفات خداوندی نهفته است و وظیفه اصلی یک مهندس خلق کردن، آفریدن و اجرایی کردن اندیشه ای که وجود خارجی ندارد باشد.

وی تاکید کرد: اگر توانستیم ساختمانی را احداث کنیم و به ساکنین امنیت و آسایش و سلامت بخشیم وظیفه خودمان را خوب انجام دادیم.

رییس نظام مهندسی ساختمان آمل اظهارداشت: وظیفه یک مهندس فراتر از وظیفه یک پزشک است و ساختمانی که توسط مهندس اجرا می شود مسئولیت مهم داشته و تاثیر آن در جامعه شاید به چشم نیاید ولی در مواقع بحران نمایان خواهد شد.

لیتکوهی از مهندس احمد امیرسلیمانی شهردار آمل، مهندس اسدالله تورنگ رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، مهندس عقیلی نژاد معاون فنی شهرداری، مهندس سلیمانی، مهندس ابراهیمی و حسین ریحانی مسئول روابط عمومی شهرداری که در برگزاری این همایش نهایت همکاری را داشتند تقدیر و تشکر نمود.

مهندس اسدالله تورنگ رِییس شورای اسلامی شهر آمل اظهار داشت: خداوند همه کرات، زمین و آسمان‌ها را با نظم و انضباط خاصی آفریده و مهندسی ویژه‌ ای برای یکایک مخلوقات دارد.

وی افزود: خداوند انسان را اشرف مخلوقات قرار داده و از روح خود در انسان دمید تا بتواند در زندگی روزمره به گره‌ گشایی از کار مردم مشغول شود.

رییس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه شهرستان آمل از شهرهای شاخص بوده که در بخش‌های مختلف دارای ثروت عظیم فکری، نیروی انسانی و علمی است، بیان کرد: این شهرستان از شهرهای شاخص تاریخی، دینی، مذهبی و با معماری‌های ویژه بوده که در روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی برای تداوم انقلاب با خلق حماسه اسلامی ششم بهمن سال 1360 تعداد بیش از 40 شهید را تقدیم اسلام کرده و در وصیت‌ نامه سیاسی الهی امام امت برای همیشه جاوید ماند.

تورنگ با اعلام اینکه خداوند کار آفرینندگی مخلوقات را انجام داده و همه را با درایت خاصی خلق کرده است، تصریح کرد: باید همیشه شکرگذار نعمت‌ های بی‌ شمار خداوند منان باشیم.

وی با تاکید بر اینکه مهندسان زیادی در آمل مشغول به کار هستند، ادامه داد: مهندسان باید همانند خورشید در جامعه تابیده و به دیگران نورافشانی کنند.

تورنگ با اعلام اینکه خداوند همه چیز را در مسیرمان قرار داد تا بتوانیم به سازندگی دست بزنیم، افزود: باید مردم کشورمان به ساخته‌های دست مهندسان که سر پناه آنها است اعتماد و اطمینان داشته باشند.

رییس شورای اسلامی شهر آمل با اعلام اینکه مهندسان باید امکانات لازم را برای آسایش بیشتر مردم در منازل مهیا کنند، تصریح کرد: باید خانه مردم کشورمان در شان و منزلت آنها بوده و نیازهای طبیعی آنها را برآورده کند.

تورنگ با تاکید بر اینکه مسئولان و پیمانکاران جهت رفع نیازهای مردم و تامین آن گام بردارند، متذکر شد: شهرداری آمل تلاش‌ های زیادی برای تکریم ارباب رجوع و انجام به موقع کارهای آنها دارد.

وی گفت: پروژه‌های بزرگی در این شهرستان هم‌ اکنون برای رفاه حال شهروندان در حال اجرا است که تکمیل بلوار ولایت و ایجاد پل عابر پیاده برقی برای کاهش ترافیک مرکز شهر نمونه ‌ای از آن است.

مهندس محسن قربانی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران اظهار کرد: مهندسان از اقشار پرتلاش جامعه هستند که نقش اثرگذاری در روند رشد و ترقی فضای فیزیکی شهرها و مناطق مختلف دارند.

وی افزود: مهندسان نه تنها در جامعه امروز بلکه در دوران دفاع مقدس هم نقش‌ آفرینی داشتند و از این قشر افراد زیادی راهی جبهه‌ ها شده و فضای مهندسی آن دوران را به دست گرفتند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به اینکه هر فردی در جامعه باید کار خود را به خوبی انجام دهد و در پست خود به خوبی کار کند، بیان کرد: امروزه مهندسان ایرانی در رشته‌های مختلف خوش می درخشند و از برترین‌ های دنیا محسوب می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: پرتاب ماهواره‌های مختلف و دستاوردهای بزرگ کشورمان در دنیا باعث شده تا برترین ‌های مهندسی اروپا مقابل ایران زانو زنند.

قربانی متذکر شد: بزرگان زیادی در نظام مهندسی با کار درست و صحیح توانستند نامی ماندگار داشته باشند که امروزه باید الگوی نسل جوان و اثرگذار باشند.

وی، شهرستان آمل را از شهرهای شاخص در پرورش مهندسان خبره در عرصه‌های مختلف دانست و بیان کرد: ارتقای شان مهندسی امروزه از مهم‌ترین شعارهای ‌مان است که سعی داریم به آن جامه عمل بپوشانیم.

قربانی تصریح کرد: ارتقای شان مهندسی وابسته به اخلاق مهندسی است که در این بین لزوم تشکیل کمیته اخلاق بیشتر از گذشته احساس می‌شود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران خاطرنشان کرد: ارتقای شان مهندسی با خدمت‌ رسانی مناسب و تکریم ارباب رجوع محقق می‌شود که باید امروزه تکریم ارباب رجوع در راس کارهای مهندسان، مدیران و مسئولان جامعه اسلامی باشد.

این مسئول گفت: امروزه باید مسیرمان بر مبنای تکریم ارباب رجوع ترسیم شود زیرا از ارباب رجوعان سازمان نظام مهندسی، مهندسان جامعه هستند.

در این همایش باشکوه پس از اجرای برنامه های موسیقی و نمایش، هدایایی به رییس شورای اسلامی شهر آمل، شهردار آمل  و مهندسین اهدا شد.